Łukasz Szewczyk10.11.2023 (17:34)brak komentarzy

Grażyna Torbicka zaprasza na "Polskie historie" Netflixa

• Prawie 200 polskich filmów i seriali z ostatnich lat znalazło się w specjalnej kolekcji "Polskie historie", która właśnie pojawiła się w serwisie Netflix.
• Zestawienie obejmuje m.in. produkcje oryginalne serwisu, ale także największe rodzime hity kinowe.
• Do ich obejrzenia zaprasza Grażyna Torbicka, uznana polska dziennikarka filmowa, prezenterka i osobowość telewizyjna.
"Polskie historie" Netflixa
polska dziennikarka filmowa, prezenterka i osobowość telewizyjna.
Kolekcja "Polskie historie" obejmuje m.in. seriale "Infamia", "Wielka Woda" i "Gang Zielonej Rękawiczki" - dobrze odebrane przez polską widownię oryginalne produkcje Netflix; megaprodukcję "Znachor" - największy w ostatnim czasie hit Netflixa w Polsce, który od kilku tygodni utrzymuje się również w globalnym Top 10 najpopularniejszych filmów nieanglojęzycznych serwisu; filmowe hity "Boże Ciało" i "Johnny", które niedawno trzęsły rodzimym box office'em; filmy "Furioza" i "Za duży na bajki", które przyciągnęły uwagę również międzynarodowej widowni oraz takie tytuły, jak "Maryla. Tak kochałam" i "Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" - fascynujące dokumenty o najpopularniejszych polskich artystach ostatnich dekad.

- Dzieła polskich twórców pokazują naszą różnorodność z wielu perspektyw. Te historie tkwią w nas długo po obejrzeniu. Bywa, że stają się częścią naszej rzeczywistości. Niektóre są jak lustro: odzwierciedlają naszą tradycję, nasze przejścia narodowe czy też osobiste. Inne dają wgląd do życia po drugiej stronie, uczą szerszego spojrzenia i empatii. Są też rozrywką, bo kto nie lubi się pośmiać, czasem wzruszyć? Kto nie chce się wyrwać z codzienności w miejsca fantastyczne, przerażające czy zachwycające. Moc tych historii jest niezaprzeczalna. To wspólne chwile, które wplatają się w naszą tożsamość - mówi Grażyna Torbicka w zwiastunie promującym kolekcję Polskie historie.

Wśród filmów, które mogą zobaczyć widzowie w ramach kolekcji nie brakuje też takich, które na stałe weszły do kanonu najbardziej znanych współczesnych polskich produkcji - to m.in. "Ogniem i Mieczem" Jerzego Hoffmana, "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego, "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, "Kler" Wojciecha Smarzowskiego oraz "Pokot" Agnieszki Holland.

Kolekcja "Polskie historie" pojawiła się w ofercie Netflix z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.