Łukasz Szewczyk12.11.2023 (12:52)4 komentarze

Top Radia 357 potrwa trzy dni. Ruszyło głosowanie

• Ponad 50-tysięczna społeczność Patronów po raz trzeci układa Top Radia 357 - listę najważniejszych, zagranicznych utworów wszech czasów
• Po raz pierwszy Top Radia 357 potrwa trzy dni
Top Radia 357
Top Radia 357 to specjalna audycja na żywo, realizowana tylko raz w roku. Zestawienie najważniejszych utworów wszech czasów układają słuchacze w głosowaniu online. W tym roku po raz pierwszy Top potrwa aż trzy dni.
- To Marek Niedźwiecki w pierwszej połowie lat 90. wymyślił i stworzył ideę Topu. Dlatego w pierwszej kolejności pomysł wydłużenia audycji konsultowaliśmy właśnie z nim. Jako fan holenderskiego TOP 2000, który trwa tydzień - dał zielone światło i ruszyliśmy z przygotowaniami do tej największej realizacji na żywo w naszej historii. To będą 3 dni pełne najlepszej muzyki i innych atrakcji. Jeszcze nie możemy wszystkiego zdradzić, ale stopniowo odsłonimy karty. Przygotowaliśmy mocne uderzenie, a nasi niezawodni spece od techniki mają znowu długą listę zmartwień z cyklu "jak zrobić niemożliwe". Na ich nieszczęście wiemy, że dla nich niemożliwe nie istnieje. Jedno jest pewne - tego jeszcze nikt w takiej formie w Polsce nie zrobił - mówi Piotr Stelmach, kierujący pracami redakcji muzycznej.

Trzeci Top Radia 357 promują zdjęcia wykonane podczas specjalnej sesji przez Jacka Porembę - fotografa znanego między innymi z portretów muzyków.

- Wymyśliliśmy konwencję zimową z przymrużeniem oka. Trochę retro - narciarskie klimaty z lat '80, trochę nastroju jak w starych studiach fotograficznych. Najwięcej pracy pochłonęło przygotowanie strojów dla dość licznej ekipy - oprócz zdjęcia grupowego powstały też ujęcia indywidualne. Uzyskaliśmy bardzo dobry i bardzo rozpoznawalny efekt końcowy. Cieszę się, że miałem swój wkład w tegoroczny Top i stworzenie mu niezwykłej oprawy - mówi Jacek Poremba, autor zdjęć promujących Top Radia 357.

To już trzecie wydanie Topu Radia 357. 357 najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów wyłoni Społeczność Patronów wspierających Radio 357. Obecnie to prawie 50 tysięcy osób - dołączyć można na stronie wspieram.Radio357.pl.

- W poprzednich edycjach prezentowaliśmy na antenie 100 utworów z największą liczbą głosów. Pełną listę 357 piosenek publikowaliśmy po zakończeniu Topu. Teraz przez trzy dni spróbujemy zaprezentować wszystkie 357 utworów w kolejności, o której zadecydują nasi Patroni. Ale jeszcze nie zdradzamy wszystkiego. W kolejnych tygodniach ujawnimy zagranicznego artystę, ściśle związanego z ideą Topu oraz lokalizację, skąd nadamy audycję. Jest już tradycją, że szukamy nietypowych miejsc. Poprzednie Topy nadawaliśmy z wieżowców w Warszawie i Gdańsku - w tym roku też postaramy się zaskoczyć - mówi Olga Mickiewicz, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową

Tegoroczny Top Radia 357 pojawi się na antenie:
• 30 grudnia w godz. 9:00-18:00
• 31 grudnia w godz. 9:00-18:00
• 1 stycznia w godz. 9:00-21:00

Top Radia 357 oraz audycje towarzyszące poprowadzą: Marcin Bisiorek, Katarzyna Borowiecka, Ola Budka, Marcin Cichoński, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Mateusz Fusiarz, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło, Tomasz Smokowski, Piotr Stelmach, Daniel Wyszogrodzki.

Głosowanie trwa do 23 grudnia pod adresem: top.Radio357.pl.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Mam nadzieję, że już niedługo Program III Polskiego Radia się odrodzi i załoga Radia 357 przejdzie do odrodzonej Trójki. A Kuba Strzyczkowski będzie jej dyrektorem :D :D :D Dokończy to, czego mu nie pozwolono w 2020. Natomiast Radio 357 można byłoby już wygasić, bo było potrzebne jako rozwiązanie tymczasowe, dopóki w Trójce rządził pisuar.
 3  
Ja czekam na głos redaktora Manna w Trójce, głos ten działa upokajająco na kobiety, gdy moja lalunia posłucha Manna to mniej drze mordę na mnie, bez powodu.
Celtyckie krzyże na sztandarach 'patriotów' 12.11.2023 (17:43:14)
 0  
@tałi
Gotowi służyć Fur Deutschland zostaną wciągnięci na Volkslistę :D:D:D
 6  
Tak szczerze to bym wolał, aby dyrektorem Trójki ponownie została Magda Jethon.

Dla mnie Kuba Strzyczkowski nie jest najlepszym kandydatem, bo nie jest lewacki. Trójka, chcąc być radiem polskiej inteligencji, siłą rzeczy musi być lewacka. Toteż Strzyczkowskiemu już dziękuję. Swoich poglądów oficjalnie nigdy nie ujawniał, ale kto słuchał jego audycji i umie czytać między wierszami, ten się domyśla, że Kuba nie ma nic przeciwko PiS...

Wolę Magdę Jethon, bo jest wyrazista i wiadomo, co i kogo popiera. Jestem lewakiem i jej poglądy były mi zawsze bliskie. Powinni też wrócić do Trójki inne wyraziste osoby, takie jak Mann, Andrus, Bukartyk, Sosnowski.
 0