Łukasz Szewczyk06.12.2023 (9:07)brak komentarzy

Muzyczny Sylwester w Canal+. Organek z koncertem "bez prądu" w ramach MTV Unplugged

• W ramach kolejnej, 15. już edycji MTV Unplugged, na scenie kultowej muzycznej serii pojawił się rockowy zespół Organek.
• Gwiazdy wystąpiły "bez prądu" przed publicznością i kamerami.
• Premiera koncerty w ostatni dzień roku na antenie
Oragnek MTV Unplugged
Gęsta, teatralna atmosfera, humor przeplatany charakterystyczną liryką, zawadiacką stylizacją oraz energią zespołu ØRGANEK przeniosły publiczność wprost do Bohemy Paryża lat 40-tych. Był taniec, śpiew i wspaniała zabawa!

- Zaproszenie do udziału w cyklu MTV Unplugged to wyjątkowa okazja do świętowania dekady działalności zespołu. Wyłączenie prądu wcale nie wyklucza dobrej zabawy i mocnych wzruszeń, wprost przeciwnie, słuchacz jest w stanie dotknąć istoty muzyki naszego zespołu. Najbardziej jesteśmy dumni z nowych aranży, takich z pogranicza stylów, jazz, muzyka literacka, rock, manouché, trochę jest w tym jakiegoś kabaretu, może burleski - mamy nasze lata dwudzieste. Plus moda, teatr, nic tylko otwierać butelki z szampanem, grać i tańczyć do rana - mówi Tomasz Organek, lider zespołu.
Singlem promującym koncert oraz płytę, która wychodzi 19 stycznia 2024 r. nakładem Mystic Production, został utwór "Ultimo":


Koncert zespołu ØRGANEK z serii MTV Unplugged będzie dostępny od 31 grudnia w Canal+ Online, telewizyjna premiera tego samego dnia o godz. 22:30 w Canal+ Premium.

Koncert MTV Unplugged x ØRGANEK powstał przy współpracy CANAL+ z Paramount.

ØRGANEK to założony w 2013 r. przez Tomasza Organka zespół rockowy, którego skład tworzą basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Do tej pory wydali cztery płyty, z czego dwie - "Głupi" i "Czarna Madonna" - pokryły się platyną.

"MTV Unplugged" to kultowa seria koncertów pełnych niepowtarzalnej, muzycznej energii, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w nowych, akustycznych aranżacjach. Dzięki temu publiczność może na nowo odkryć hity, które zaprowadziły ich idoli na szczyty list przebojów. Do tej pory w Polsce swoją muzykę "bez prądu" zaprezentowali m.in. Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R., Krzysztof Zalewski, Natalia Kukulska, Lady Pank czy Margaret.