Łukasz Szewczyk11.12.2023 (11:46)3 komentarze

Filmowy grudzień i święta w Canal+. "Trzej muszkieterowie: D'Artagnan"

• Filmowo-serialowe hity Canal+ na grudzień i święta
"Trzej muszkieterowie: D'Artagnan"
Świąteczną ramówkę filmową Canal+ rozpocznie komedia "Świąteczna komedia romantyczna" (od 23 grudnia). Elizabeth pracuje w firmie nieruchomości, której szefem jest jej przyszły teść. Aby się wykazać, dziewczyna przyjmuje trudne zlecenie. Jedzie do rodzinnego miasta, aby przekonać byłego chłopaka do sprzedaży ośrodka narciarskiego.
Kolejna propozycja to film "O psie, który jeździł koleją" (26 grudnia w Canal+ Premium, już dostępny w Canal+ Online). Życie chorej Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo - niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, stan rozdzielonej z ukochanym pupilem Zuzi zaczyna się pogarszać. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

W drugi dzień świąt "Lassie. Nowe przygody" (od 27 grudnia). Pora na wakacje. Flo razem ze swoim psem Lassie jedzie na wieś do ciotki. Na miejscu okazuje się, że w okolicy znikają psy. Ktoś porwał też ukochaną suczkę cioci. Lassie i spółka ruszają tropem złodziei. Kontynuacja przygód niezwykłego owczarka szkockiego, znanego z bestsellerowej książki Erica Knighta.

Drugą pozycją będzie film "Trzej muszkieterowie: D'Artagnan" (od 27 grudnia). Nowa ekranizacja pierwszego tomu słynnej muszkieterskiej trylogii Aleksandra Dumasa. D'Artagnan w drodze do Paryża staje w obronie młodej kobiety. Pokonany przez zamaskowanych napastników cudem uchodzi z życiem. Po przybyciu do stolicy postanawia odnaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość. Nie podejrzewa, że w ten sposób trafi w sam środek międzynarodowej intrygi zagrażającej bezpieczeństwu Francji. Wraz z nowymi przyjaciółmi, muszkieterami Atosem, Portosem i Aramisem próbuje udaremnić niebezpieczne machinacje kardynała Richelieu. Jednak to miłość do pięknej Konstancji Bonasiuex sprowadzi na niego prawdziwe niebezpieczeństwo.

Z kolei w Sylwestra premiera koncertu "MTV Unplugged - Organek" (od 31 grudnia), który wieńczy dziesięć lat działalności zespołu Adama Staszewskiego, Roberta Markiewicza, Tomasza Lewandowskiego i Tomasza Organka. Muzycy prezentują swoje utwory w nowych, akustycznych aranżacjach. Publiczność wysłucha nowych, ciekawych i często zaskakujących aranżacji swoich utworów, łączących różne gatunki muzyczne. Rock łączy się w nich z elementami cygańskiego jazzu rodem z międzywojennego Paryża, a muzyka literacka z kabaretem, dodatkowo w towarzystwie sekcji dętej.

FILM
Pozostała oferta filmowa Canal+ na grudzień w Canal+ to m.in. "Rodeo" (od 14 grudnia). Młoda Julia jest niespokojnym duchem. Jej pasją są motocykle. Swoją wartość chce udowodnić grupie motocrossowców, urządzającej rodeo - nielegalne uliczne wyścigi. Dziewczyna śmiało wkracza w męskie środowisko, którym z więzienia kieruje tajemniczy Domino.

"Miłosne porachunki" (od 16 grudnia). Vivien wraz ze swoim partnerem Royem wyrusza w podróż na słoneczną Sycylię, by załatwić tam pewną rodzinną sprawę. Ich spokój zakłóca pojawienie się tajemniczej kobiety, która sprawia, że relacja dwojga kochanków zostaje poddana próbie. W tym pełnym napięcia i niedopowiedzeń trójkącie wydarzy się coś, co wywróci ich życie do góry nogami.

"Droga donikąd" (od 28 grudnia). Po obrabowaniu bezwzględnego szefa mafii, Freddy ucieka z kulą w brzuchu i torbą pełną gotówki. Ciężko ranny, kupuje bilet w jedną stronę i próbuje ocalić to, co zostało z jego przestępczego życia.

"Ochotnik" (od 30 grudnia). I wojna światowa. Senegalczyk Bakary Diallo zgłasza się na ochotnika do francuskiej armii. Chce towarzyszyć swojemu 17-letniemu synowi, któremu nie udało się uniknąć poboru. Teraz obaj służą w formacji strzelców afrykańskich. Wysłani na front, ramię w ramię stawiają czoła niebezpieczeństwu.

"Wróżka Zębuszka" Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne ząbki. Niestety, mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować, to fioletowe kwiaty. Sytuacja Violetty zmienia się, kiedy za sprawą czarów przenika do naszego świata i zaprzyjaźnia się z dziewczynką o imieniu Maxie.

"Król Algierii" Omar, gangster i król życia, ucieka do Algierii przed francuskim wymiarem sprawiedliwości. Teraz jest tylko anonimowym przechodniem. Zatrudnia się w fabryce ciast, gdzie poznaje twardą dziewczynę, Samię. W towarzystwie starego wspólnika Rogera i nowej znajomej próbuje przywyknąć do zwykłego życia. Jednak niełatwo mu wyplenić skłonności do przemocy i rozpusty.

"Powodzenia Leo Grnade" Nancy Stokes, emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera - swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć na nowo przygodę z młodym i przystojnym sex workerem, Leo Grande.

"W trójkącie". Luksusowym jachtem płyną najbogatsi ludzie z całego świata. Wśród nich jest również instagramowa para młodych celebrytów. Nagły sztorm, a raczej kałszkwał, demoluje jacht i rozsadza całą społeczną hierarchię. Teraz rozbitkowie muszą trzymać się razem, aby przetrwać na bezludnej wyspie.SERIAL
"Django". Rok 1872 na Dzikim Zachodzie, siedem lat po zakończeniu wojny secesyjnej. Django, zniszczony życiem rewolwerowiec, przybywa do New Babylon - miejsca na teksańskim odludziu, gdzie wszystkie wyrzutki społeczeństwa, kobiety i mężczyźni, przedstawiciele różnych ras i wyzwań żyją wolni i równi. Mieszkańcy nazywają to miejsce "schronem przed demonami, które rządzą światem poza murami tego miasta". Głównego bohatera do New Babylon pcha nadzieja na odnalezienie córki, którą dawno temu stracił. Na miejscu odkrywa, że jego Sarah - teraz 20-letnia kobieta, która nie chce mieć z ojcem nic do czynienia - ma poślubić założyciela miasta i byłego niewolnika Johna Ellisa, na którego drodze stoi bezwzględnie walcząca o wpływy w mieście Elizabeth Turman. Django, Sarah i John łączą siły, ale demony przeszłości będą ciążyć na tej relacji.

"Prawo i porządek: Przestępczość zorganizowana 3" (od 11 grudnia). Elitarna grupa detektywów powraca, aby rozprawić się ze zbrodniczymi syndykatami Nowego Jorku. Elliot Stabler, doświadczony śledczy, po tragedii, która go dotknęła, powraca do nowojorskiej policji. Dołącza do grupy zajmującej się przestępczością zorganizowaną. Wspiera go przełożona, Ayanna Bell, detektyw Jet Slootmaekers oraz dwaj nowi funkcjonariusze NYPD.

"Śnieg" (Ale kino+). Do miasteczka Rotten, nad którym góruje topniejący lodowiec, przyjeżdża z rodziną lekarka Lucia Salinger. Alpejskie powietrze ma pomóc jej córce, Almie, chorującej na astmę. Turystyczna miejscowość, w której wiodą prym teściowie Lucii, jest w kryzysie. Niebawem na stokach Muttstein zostają odnalezione zwłoki dawno zaginionej dziewczyny. Sytuacja zaczyna wymykać się racjonalnej analizie.

DOKUMENT
"Dzieci chaosu" (od 18 grudnia). W 1945 roku 15 milionów osamotnionych dzieci błąkało się wśród gruzów Europy. W jaki sposób zwycięscy alianci zajęli się sierotami? Koniec wojny nie dla wszystkich oznaczał kres niepewności, tułaczki i cierpień. Dzieci, które zagubiły się lub straciły rodziców, były zdane na łaskę instytucji opiekuńczych. Tysiące z nich oddano do adopcji bardzo daleko od ich rodzinnych stron. Już jako dorośli zadawali sobie pytanie: kim jestem i skąd pochodzę, przez lata próbując ustalić prawdę. Autorzy dokumentu oddają głos kilkorgu z nich.

"Świat po pracy" (od 11 grudnia). Jak się pracuje w różnych krajach świata? Czy praca jest tylko koniecznością, czy także sensem życia? Erik Gandini, mistrz kina dokumentalnego, przygląda się Amerykanom, którzy masowo nie wykorzystują urlopów, Koreańczykom, tyrającym po kilkanaście godzin na dobę, uprzywilejowanym Kuwejtczykom zatrudnionym w sektorze publicznym oraz Włochom z bardzo bogatych rodzin i ich bezrobotnym rówieśnikom.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Nie wiem za co ja place,filmy klasy B,coraz gorzej konczy mi sie umowa w lutym, a ci z C+ dzwonia jak oszalali,zeby umowe przedluzyc,a ja sie pytam chyba lepiej z VOD wypozyczac i wyjdzie taniej niz placic za badziewie abonament.
 9  
Ta wersja Trzech Muszkieterów to shit jakich mało. Każda poprzednia jaką widziałem była zdecydowanie lepsza.
 3  
W sumie to jest fatalnie..ani jednego hitu z prawdziwego zdarzenia...zawsze celowo "trzymali" coś ekstra na ten czas a tu jakby się czytało o ofercie tv naziemnej..dramat..
 2