Łukasz Szewczyk11.12.2023 (12:25)2 komentarze

Disney+ na święta. Kevin, serial "Śnięty Mikołaj", nowy "Indiana Jones"

• Premiery i kultowe pozycje na święta w Disney+
"Śnięty Mikołaj: Serial" / Fot. Disney+
"Śnięty Mikołaj: Serial" / Fot. Disney+
Na okres świąteczny platforma Disney+ przygotowała drugi sezon produkcji "Śnięty Mikołaj: Serial" (od 13 grudnia), w którym to Scott Calvin - tytułowy bohater - próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie i sprawić, by ludzie nie zagubili ducha świąt. Na platformie czekają też dwa filmy z tej serii oraz pierwszy sezon serialu.
Kolejną klimatyczną produkcją jest komedia "Święta rządzą!".. Eddie Garrick jest pracownikiem socjalnym, który cynicznie podchodzi do świąt z powodu incydentu, który miał miejsce w jego młodości. Gdy kiedyś poprosił napotkanego w centrum handlowym Świętego Mikołaja o uratowanie małżeństwa rodziców, ten zamiast pomóc, spróbował okraść jego dom. Obecnie Eddie jest w separacji z żoną Allison, z którą dzieli opiekę nad córką Charlotte. Gdy Eddie z Charlotte idą nakarmić kota sąsiada, który wyjechał na święta, na ich drodze staje człowiek podający się za prawdziwego Świętego Mikołaja. To, co przytrafi się Eddiemu wskutek spotkania, zmusi go do przemyślenia raz jeszcze, czy naprawdę nie wierzy w magię świąt.

Dla miłośników kina akcji przygotowano kolejną odsłonę przygód najsłynniejszego archeologa w filmie "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" (od 15 grudnia). Tym razem akcja zabiera widzów w czasy kosmicznego wyścigu między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim z 1969 roku. Postać grana przez Harrisona Forda stara się ujawnić niecne zamiary grupy naukowców.

Z kolei serial "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" (od 20 grudnia) to młodzieżowa produkcja fantasy, będąca adaptacją bestsellerowej serii powieści autorstwa Ricka Riordana. Tytułowy bohater to dwunastoletni syn Posejdona, który próbuje zapanować nad swoimi świeżo odkrytymi nadprzyrodzonymi mocami. Dodatkowo Percy zostaje oskarżony przez samego Zeusa o kradzież jego boskiego pioruna.

Ten rok to również jubileuszowe, sześćdziesiąte urodziny kultowego serialu "Doktor Who". Z tej okazji w grudniu w Disney+ pojawią się specjalne odcinki produkcji, która od dekad zabiera kolejne pokolenia widzów w niezwykłe podróże.

Na fanów klasycznego kryminału czeka kolejna odsłona historii jednego z najsłynniejszych detektywów świata - Herculesa Poirota w produkcji "Duchy w Wenecji", opartej na kultowej powieści Agathy Christie. Akcja rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej, a Poirot, wypoczywający w Wenecji, bierze udział w seansie spirytystycznym. W trakcie spotkania jeden z uczestników zostaje zamordowany, a detektyw musi przerwać odpoczynek, by rozwikłać sprawę. W Disney+ są dostępne również poprzednie części z tej samej serii - "Śmierć na Nilu", w której Poirot bada sprawę zabójstwa, popełnionego podczas egipskiego rejsu na luksusowym statku, oraz "Morderstwo w Orient Expressie".

Dla fanów animacji propozycją jest film "Między nami żywiołami". Jest to historia Iskry - twardej, sprytnej i ognistej dziewczyny, która wbrew woli ojca zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Ich znajomość wywraca świat Iskry do góry nogami i sprawia, że bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać to, co ich otacza.

Świąteczne klasyki
Są takie produkcje, bez których nie wyobrażamy sobie świąt. W wielu polskich domach ten czas umila nie kto inny, jak mały chłopiec, którego rodzice przez pomyłkę zostawiają samego na kilka dni. "Kevin sam w domu" przeszedł do kanonu świątecznych filmów, podobnie jak jego kontynuacja - "Kevin sam w Nowym Jorku". Oba te filmy są dostępne w Disney+.

Dla tych, którzy cenią sobie klasyczne kino akcji, nie ma świąt bez... "Szklanej pułapki". Kultowy film z Bruce'em Willisem w roli nieustraszonego policjanta jest obowiązkową pozycją dla wielu widzów. Zadaniem bohatera jest rozprawienie się z terrorystami, którzy opanowali biurowiec japońskiej korporacji w czasie świątecznego przyjęcia.

"Titanic" to kolejny film, po który warto sięgnąć w świątecznym okresie. Dobrze znana produkcja sprawdzi się idealnie na leniwe popołudnie z rodziną, gdy po solidnej dawce jedzenia będziemy mogli wygodnie wylegiwać się na kanapie.

Święta to magiczny czas przede wszystkim dla najmłodszych. W Disney+ są dostępne dwie części kultowego już filmu animowanego "Kraina lodu", który opowiada historię księżniczki Elsy i jej siostry Anny. Elsa dysponuje mocą tworzenia lodu i śniegu, która jednak wymyka jej się spod kontroli. Siła miłości jest jednak w stanie przezwyciężyć każde problemy.

Gdy mowa o śniegu, nie sposób pominąć "Epoki lodowcowej". Wszystkie pięć części przygód Sida, Mańka, Diego i pechowego Wiewióra dostępne są w Disney+. Cała rodzina może śledzić losy zwierząt w czasie trwającej ery wiecznej zmarzliny, a ich historie - choć wydarzyły się dawno temu - nadal niosą aktualne wartości.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Zrezygnowałem z Netflixa na rzecz Disney+ i to był strzał w dziesiątkę. Sporo dobrych filmów z różnej tematyki. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zwłaszcza że z Disney+ mogę korzystać na dwóch różnych lokalizacjach. To co zrobił Netflix z rejonizacją to dramat. Płacę za licencję i nie mogę korzystać na działce.
 5  
disney to dramat... wykupic od swieta
 5