Łukasz Szewczyk22.12.2023 (8:59)brak komentarzy

Roman Imielski pierwszym zastępcą redaktora naczelnego "Wyborczej"

• Redakcja "Gazety Wyborczej" będzie miała nowego pierwszego zastępcę redaktora naczelnego.
• Od stycznia 2024 r. będzie nim Roman Imielski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego, szef działu politycznego "Wyborczej".
Roman Imielski
W związku z niedawną rezygnacją ze stanowiska dotychczasowego pierwszego zastępcy redaktora naczelnego "Wyborczej" Jarosława Kurskiego, nową osobę do pełnienia tej funkcji wybrała Rada Redakcji dziennika, w której składzie znajdują się: Adam Michnik, Helena Łuczywo, Piotr Stasiński i Jarosław Kurski.
- Niezmiernie cieszę się, że w momencie tak ważnym zarówno dla rynku mediów w Polsce, jak i dla całego kraju, odpowiedzialność za codzienne kierowanie redakcją największego ogólnopolskiego dziennika opiniotwórczego przypadnie dziennikarzowi, który od wielu lat sprawuje pieczę nad działem politycznym i wiadomościami krajowymi "Wyborczej" - mówi Bartosz Hojka, prezes Agory.

Roman Imielski od 2019 r. jest zastępcą redaktora naczelnego i szefem działu politycznego "Gazety Wyborczej". Pracę w "Wyborczej" rozpoczął już na studiach - w maju 1995 r. w katowickim oddziale dziennika. Od 1996 r. był reporterem z Zagłębia, w 2001 r. zaczął pracę w redakcji w Warszawie jako wiceszef działu sportowego i szef reporterów lokalnych. W 2007 r. został wiceszefem, a potem szefem działu zagranicznego. Pełnił też funkcję sekretarza redakcji "Gazety Wyborczej", szefa serwisu Wyborcza.pl i działu Wideo. Od 2017 r. kieruje działem Kraj. Jest współautorem książki "Najważniejszy mecz Kremla". Ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim.

Jarosław Kurski pozostaje w redakcji "Wyborczej" jako Senior Editor.

Zastępcami redaktora naczelnego w dalszym ciągu są także Aleksandra Sobczak i Bartosz T. Wieliński, którzy wraz z Romanem Imielskim będą kierowali redakcją. Dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego Mikołaj Chrzan będzie członkiem zarządu nowej spółki Wyborcza, która rozpocznie działalność operacyjną z początkiem kwietnia 2024 r.