Łukasz Szewczyk04.01.2024 (21:25)brak komentarzy

Paula Skalnicka nową szefową redakcji lokalnych "Wyborczej"

• Od stycznia 2024 r. nową szefową redakcji lokalnych "Wyborczej" jest Paula Skalnicka.
• Zastąpiła Mikołaja Chrzana, który został powołany do zarządu nowo utworzonej spółki Wyborcza Sp. z o. o.
Paula Skalnicka
- Paula Skalnicka to świetna i doświadczona redaktorka i menedżerka. Ta nominacja to dobra wiadomość nie tylko dla redakcji lokalnych, ale dla całej "Wyborczej" - mówi Roman Imielski, I zastępca redaktora naczelnego "Wyborczej".
Paula Skalnicka jest związana z "Wyborczą" od 1997 r. Zaczynała jako stażystka w redakcji szczecińskiej, pisała m.in. dla dodatku budowlanego "Gazeta Dom". Następnie zajmowała się tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia, sprawami społecznymi, kryminalnymi, samorządem i polityką. W 2005 r. została zastępczynią redaktora naczelnego, a w 2012 r. redaktorką naczelną szczecińskiego oddziału "Gazety Wyborczej".

Od 2019 r. kieruje poznańską redakcją "Wyborczej". Współtworzyła i koordynowała wiele akcji redakcji lokalnych "Wyborczej" takich jak "Supermiasta", "Szukamy Złotych Gwiazd" czy "Miasto na Jedną Noc".

- Paula Skalnicka świetnie rozumie wyzwania, przed którymi stoimy. Cyfryzacja mediów sprawia, że "Wyborcza" się zmienia i nadal będzie się zmieniała, natomiast lokalność pozostaje ważnym elementem naszego DNA - podkreśla Mikołaj Chrzan, który kierował redakcjami lokalnymi "Wyborczej" od lipca 2018 r.

Na obecnym etapie Paula Skalnicka będzie też w dalszym ciągu kierować poznańską redakcją "Wyborczej".