Łukasz Szewczyk09.01.2024 (8:43)brak komentarzy

Kamil Wolnicki szefem sportu w Onecie

• Kamil Wolnicki, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet, od 15 stycznia zostaje redaktorem naczelnym serwisu.
• Jacek Stańczyk podjął decyzję o rozstaniu z firmą.
Kamil Wolnicki
Kamil Wolnicki od kilku lat współtworzy strategię wzrostową i pracuje nad rozwojem redakcji sportowej w Ringier Axel Springer, jako dziennikarz i korespondent, później szef wideo, audio & treści płatnych, a przez ostatni rok jako zastępca redaktora naczelnego. Nową funkcję obejmie od 15 stycznia. Jego zastępcą pozostaje Łukasz Godlewski, który dołączył do redakcji Przeglądu Sportowego Onet w lutym zeszłego roku. Wolnicki będzie raportował do Bartka Węglarczyka, redaktora naczelnego Onetu.
Jacek Stańczyk jest w Ringier Axel Springer Polska od czerwca 2020 r. Objął wówczas stanowisko redaktora naczelnego serwisów sportowych online. Odpowiadał za serwisy Onet Sport i przegladsportowy.pl, a także za integrację newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska. W marcu 2022 RASP połączył redakcje sportowe tworząc jeden newsroom sportowy w Grupie i Jacek Stańczyk stanął na jej czele.

-- Kamil jest świetnym dziennikarzem sportowym i od dłuższego czasu współtworzył z Jackiem Stańczykiem strategię rozwoju segmentu sportowego Onetu. Jego awans jest naturalną konsekwencję rozwoju jego samego i całego zespołu -- mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu. -- Bardzo dziękuję Jackowi za olbrzymią pracę, jaką wykonał przez ponad trzy lata. Bez jego zaangażowania i wiedzy tak olbrzymi rozwój segmentu sportowego nie byłby możliwy, życzę mu wszelkich sukcesów przy jego kolejnych wyzwaniach zawodowych -- dodaje redaktor naczelny Onetu.

Kamil Wolnicki jest w zespole "Przeglądu Sportowego" od 2004 roku. W tym czasie pełnił m.in. funkcję zastępcy redaktora naczelnego gazety oraz był osiem razy korespondentem na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Na początku 2022 roku objął funkcję szefa wideo, audio i treści płatnych połączonej redakcji Przeglądu Sportowego Onet, a od początku 2023 roku został zastępcą redaktora naczelnego. Jest pomysłodawcą i prowadzącym "Niezatrzymanych" - nagrodzonego w zeszłym roku branżową nagrodą Effie cyklu rozmów ze sportowcami, którzy zakończyli już swoje kariery. Napisał biografię Justyny Kowalczyk "Złota Justyna", jest współautorem biografii Ryszarda Szurkowskiego "Wyścig" oraz Karola Bieleckiego "Wojownik".