Łukasz Szewczyk09.01.2024 (13:19)brak komentarzy

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn w Eurosporcie, Metro i Playerze

• Od 10 do 28 stycznia w Niemczech rozgrywane będą mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski
• Biało-czerwoni zagrają w grupie D, a ich rywalami będą Norwegia, Słowenia i Wyspy Owcze.
• Mecze Polaków transmitowane będą w kanale Metro oraz na antenach Eurosportu, które pokażą dodatkowo najciekawsze mecze mistrzostw.
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn
Mistrzostwa Europy to pierwszy wielki test reprezentacji Polski pod wodzą Marcina Lijewskiego. Obecny selekcjoner biało-czerwonych przez lata był gwiazdą na boisku - w 2007 roku zdobył wicemistrzostwo świata, a w 2009 roku brązowy medal mistrzostw świata. Już 11 stycznia "Szeryf" poprowadzi kadrę w pierwszym meczu mistrzostw Europy. Polacy, którzy znaleźli się w grupie D, zagrają kolejno z Norwegią, Słowenią (13 stycznia) i Wyspami Owczymi (15 stycznia). Awans do drugiej fazy grupowej uzyskają dwa najlepsze zespoły.
Wszystkie mecze Polaków transmitowane będą w ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale Metro. Metro pokaże również zaplanowane na piątek 26 stycznia mecze półfinałowe oraz finał, który zostanie rozegrany w niedzielę 28 stycznia. Najważniejsze mecze turnieju - w tym spotkania z udziałem biało-czerwonych transmitowane będą na antenach Eurosportu. Z kolei Eurosport Extra w Playerze pokaże na żywo i na żądanie wszystkie mecze mistrzostw Europy. Wydarzenia w Niemczech relacjonował będzie Łukasz Lasia. Walkę o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu, a także przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu komentować będą Iwona Niedźwiedź, Tomasz Gębala, Piotr Karpiński, Michał Wszołek, Michał Świrkula i Krzysztof Bandych.

W środę na kanale YouTube Eurosportu opublikowany zostanie kolejny odcinek Podcastu Eurosportu, w którym gościem Piotra Karpińskiego jest trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn Marcin Lijewski. Przez całe mistrzostwa na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych stacji publikowane będą wywiady, artykuły i najlepsze akcji turnieju.