Łukasz Szewczyk09.01.2024 (17:15)13 komentarzy

Rusza nowy kanał Polsat News Polityka

• Telewizja Polsat rozbudowuje obszar informacji i publicystyki
• W środę (10 stycznia 2024 roku) nadawani rozpocznie nowy kanał Polsat News Polityka
Polsat News Polityka
- Rozwijamy obszar informacji i publicystyki, bo jest to ta część oferty telewizyjnej, której widzowie chcą i potrzebują tu i teraz, na bieżąco, bezpośrednio i na żywo. Widzimy wzrost zainteresowania polityką i publicystyką informacyjną. To jest to, czym przez ostatnie miesiące żyje Polska. Rekordowa frekwencja w wyborach pokazała, iż Polacy chcą mieć aktywny wpływ na to co się dzieje w polityce. Uświadomili sobie, że ich głos oddany w wyborach parlamentarnych się liczy i może coś zmienić - mówi Piotr Witwicki, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.
Od 10 stycznia 2024 roku Polsat News Polityka zaoferuje widzom m.in. bezpośrednie transmisje obrad Sejmu i Senatu. Transmitowane będą też posiedzenia wszystkich komisji śledczych.

- Obrady nowego sejmu bez wątpienia budzą niesamowite zainteresowanie Polek i Polaków, którzy śledzą to co się w nim dzieje niemal z takimi samymi emocjami jak najlepsze kino, seriale czy sport. I to świetnie, bo dzięki temu rośnie świadomość społeczeństwa o tym jak funkcjonuje państwo i tworzy się społeczeństwo obywatelskie. My odpowiadamy na te trendy, inwestując w rozwój naszej oferty kanałów informacyjnych. Stąd nasz pomysł na kanał Polsat News Polityka i dużą dawkę najlepszej publicystyki - dodaje Piotr Witwicki.

Studio Parlament / Fot. Polsat
Studio Parlament / Fot. Polsat
Od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 w programie "Studio Parlament" nadawanym bezpośrednio z Sejmu czołowi dziennikarze Polsatu m.in. Bartłomiej Maślankiewicz i Wojciech Dąbrowski będą rozmawiać z politykami o tym, co tu i teraz jest najważniejsze w pracach obu Izb.

Także od poniedziałku do piątku o 21:00 Karolina Olejak i Przemysław Szubartowicz - dziennikarze Interii w "Debacie Politycznej" będą wraz z politykami, komentatorami i ekspertami podsumowywać mijający dzień w polskiej polityce.

"Debata plityczna" / Fot. Polsat News
"Debata plityczna" / Fot. Polsat News
Polsat News Polityka będzie można oglądać tam, gdzie dotychczas dostępny był kanał Wydarzenia 24 - m.in. w sieciach kablowych czy platformach cyfrowych. Kanał Wydarzenia 24 będzie nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej.

W ofercie Grupy Polsat pozostaje kanał Wydarzenia 24, który przez całą dobę nadaje serwisy informacyjne, sportowe i pogodę a także na bieżąco śledzi to co dzieje się w przestrzeni social mediów. To oferta dla widzów, którzy oczekują czystej informacji, bez dodatku publicystyki.

Wydarzenia 24 od teraz będą dostępne na pozycji 49 w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej obejmującej 98,9% populacji kraju. Stacja oferowana będzie także operatorowm płatnej telewizji.

Treści Polsat News Polityka będą nadawane na dotychczasowej satelitarnej koncesji kanału Wydarzenia 24. Treści z kanału Wydarzenia 24 będą nadawane na podstawie nowej koncesji w na rozpowszechnianie kanału w telewizji naziemnej w ramach MUX1.

Po zmianach, oferta informacji i publicystyki w Grupie Polsat Plus to główny, flagowy kanał informacyjny Polsat News, Polsat News Polityka, Wydarzenia 24, które będą nadawane naziemnie, Polsat News 2 oraz obecność najważniejszych programów - "Wydarzeń" i "Gościa Wydarzeń" na antenie głównej oraz w innych, wybranych kanałach Grupy Polsat Plus. Oferta telewizyjna jest rozwijana wraz z rosnącą pozycją Grupy w Internecie - przede wszystkim poprzez portale Interia.pl (w tym Wydarzenia.Interia.pl) i Polsatnews.pl.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Po co im nowy kanał skoro tę rolę może pełnić Polsat News 2?
 28  
Po co im nowy kanał skoro tę rolę może pełnić Polsat News 2?
Bo musieli coś zrobić ze starymi Wydarzeniami24.
 2  
Powinno być kilka zmian po pierwsze kanał powinien się nazywać Polsat Polityka bez NEWS. Bo drugie mam nadzieje ze nie będzie dublować kolejny raz Wydarzeń.

Potrzeba tez przy nowych Wydarzeniach 24 w MUX 1 wyrzucić z ramówki Polsatu Gość Wydarzeń i nadawanych także w Super Polsat Wydarzeniach o 15:50.

Co do kanału Polsat News 2 czas na zmianę na Polsat Społeczny który przejmie społeczną wszystkie interwencje, Państwo w państwie, fundacja Polsat, rolnictwo czy ten program czysta Polska a nawet magazyn kinowy oraz biznes i pogoda do tego edukacyjnie ekonomia i prawo
 2  
Przez nazwę mam problem gdzie umieścić ten kanał 22 mam tej chwili Polsat news na 21 Wydarzenia a na 23 Polsat News 2 potem TVN 24
Pasowałby według nazw dać Polsat News, Polsat News 2 i Polsat News Polityka tylko to da mi powtórkowy PS2 na najlepszym kanale 22. Mógłby Polsat zrobić szybką zmianę Polsat News 2 na Polsat Publicystyka do powtórek pewnie dojdą powtórki programów Polsat News Polityka wtedy wyrzucić z PN2 wszystkie powtórki Wydarzeń
 10  
Matko bosko jak żyć...?
 19  
Kanał kodowany w naziemnej. Przez chwilę po włączeniu był dostępny a potem papa....
 3  
Głupota to kodować ale prowizja od operatorów kablowych musi być ????
 1  
Aktualnie kanał odkodowany (zobaczymy na jak długo) w naziemnej tv, na pozycji 118.
 1  
kolejny niszowy kanał polshitu, taka zapchaj dziura, mało kto to będzie oglądać ale polshit może chwalić się największą liczbą kanałów o łącznym ogólnym udziale w rynku na poziomie tv puls 2
 9  
Kiedy wróci na satelitę i do tv kablowy kanał wydarzenia 24???
 5