Łukasz Szewczyk13.01.2024 (11:07)brak komentarzy

"Kuba". Prime Video zapowiada dokument o Kubie Błaszczykowskim (wideo)

• Amazon Prime ujawnia pierwszy klip wideo z pełnometrażowego dokumentu o Kubie Błaszczykowskim
• Premiera już w lutym na platformie Prime Video
Film "Kuba" w Prime Video
Amazon Prime zaprasza do obejrzenia pierwszego materiału wideo będącego przedsmakiem nowego, pełnometrażowego dokumentu o legendarnym polskim skrzydłowym. Film "Kuba" przedstawi niezwykłą i emocjonalną historię życia i drogę kariery 109-krotnego reprezentanta Polski, byłego kapitana drużyny narodowej, dwukrotnego mistrza Niemiec oraz zdobywcy pucharu Niemiec z Borussią Dortmund - Jakuba "Kuby" Błaszczykowskiego.
W filmie zobaczymy wzloty i upadki Kuby, prywatne życie i piłkarską drogę. Dokument Papaya Films opowie o jego początkach, rozwoju i okolicznościach zakończenia zapierającej dech w piersiach kariery. W wywiadach z Błaszczykowskim, jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami z boiska, widzowie będą mieli okazję poznać historię chłopaka z Truskolasów, który z czasem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych polskich sportowców na świecie.

Podczas ostatniej Gali Mistrzów Sportu 89. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" Błaszczykowski został uhonorowany statuetką Superczempiona przyznaną nie tylko za osiągnięcia sportowe, ale także za jego szlachetną postawę poza boiskiem. Nagrodę zadedykował swojej nieżyjącej mamie, o której między innymi opowie w nadchodzącym filmie dokumentalnym.


Nowy film dokumentalny jest produkcją Papaya Films. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a reżyserem Jan Dybus (serial "Wilk"). Za zdjęcia odpowiadają Marianna Klein i Igor Połaniewicz.

Premiera filmu "Kuba" lutym wyłączniena Prime Video. Także w lutym na Prime Video premiera sportowego serialu dokumentalnego "Legia. Do końca"