Łukasz Szewczyk16.01.2024 (13:15)brak komentarzy

"Legia w czyśćcu". Rusza seria audio Przeglądu Sportowego Onet i Onet Audio

• W Onet Audio oraz w serwisie Przegląd Sportowy Onet pojawiła się właśnie nowa seria dokumentalna audio "Legia w czyśćcu".
• Seria powstała na podstawie reportażu dziennikarza Przeglądu Sportowego Onet Łukasza Olkowicza, który opisał, co doprowadziło do zapaści warszawskiego klubu oraz jak wyglądało jego uzdrawianie.
"Legia w czyśćcu"
W pięcioodcinkowej serii reportażu "Legia w czyśćcu" autor opowie także o bohaterach: o legendzie - Jacku Zielińskim, o kapitanie Legii - Josue, o Koście Runjaiciu, który porządki w Legii zaczął od... magazynku w ośrodku treningowym. Narratorem drugiego odcinka został Cezary Miszta - młody bramkarz, który wziął na siebie ciężar znacznie większy niż utrzymanie swojego klubu w Ekstraklasie.
- Dwa lata temu Legia piłkarsko niemal zbankrutowała. Zepsuła się w gabinetach i właśnie w gabinetach musiała zacząć naprawę. Kiedy jesienią 2021 r. spadały na nią kolejne plagi, stało się jasne, że na taki los zapracowała. Tamten okres stał się dla Legii jednym z najtrudniejszych w jej historii, a paraliż drużyny ku uciesze wielu wiódł ją wprost do pierwszej ligi. W pięciu odcinkach reportażu "Legia w czyśćcu" pokażemy, jak warszawski klub odpokutowywał za grzechy - mówi Łukasz Olkowicz, autor reportażu, dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

W pierwszym odcinku "Legia w czyśćcu" można posłuchać o dwóch twarzach Josue. W drugim autor zajmie się okresem, gdy Legii groził spadek do pierwszej ligi. Bohaterem trzeciego odcinka będzie Jacek Zieliński, który w krytycznym momencie zaczął układać zespół po swojemu. Kolejna część to akademia warszawskiego klubu i talenty, w których narastają wątpliwości, czy mają szansę przebić się do drużyny wicemistrzów Polski. Piąty, ostatni odcinek, to Legia zreformowana - pełne trybuny na jej meczach, porządki Kosty Runjaicia i plany na przyszłość.

"Legia w czyśćcu" - podcast dostępny w każdą środę od 17 stycznia w Onet Audio oraz na Przegląd Sportowy Onet. Narratorem jest jeden z najbardziej znanych głosów w Polsce - Jarosław Łukomski, który należy do najbardziej znanych polskich lektorów, czytał m.in. takie filmy jak: Helikopter w ogniu, Milczenie owiec, Faceci w czerni czy serial Newsroom.