Łukasz Szewczyk17.01.2024 (10:32)brak komentarzy

Futurystyczny "Twórca" w Disney+

• Na platformę Disney+ trafiła jedna z głośniejszych produkcji science fiction ostatnich miesięcy.
• Mowa tu o filmie "Twórca" - thrillerze sci-fi, w reżyserii Garetha Edwardsa, którego polska premiera kinowa odbyła się we wrześniu ubiegłego roku.
"Twórca" w Disney+
Jest rok 2055 i trwa wojna pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Joshua (John David Washington), były agent służb specjalnych, którego żona zaginęła w niejasnych okolicznościach, zostaje zrekrutowany do wytropienia i zlikwidowania nieuchwytnego architekta zaawansowanej technologii wraz z jego dziełem. Poszukiwany twórca wynalazł broń, która z jednej strony może przyczynić się do zakończenia wojny, ale z drugiej niesie niebezpieczeństwo unicestwienia całej ludzkości. Joshua i jego zespół elitarnych agentów przekraczają linię wroga i docierają do mrocznego miejsca, gdzie odkrywają, że śmiertelną bronią jest sztuczna inteligencja pod postacią małego dziecka.
Za reżyserię produkcji odpowiada Gareth Edwards ("Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", "Godzilla"). W filmie występują: John David Washington ("Tenet"), Gemma Chan ("Eternals"), Ken Watanabe ("Incepcja"), Sturgill Simpson ("Dog"), debiutantka Madeleine Yuna Voyles i zdobywczyni Oscara® Allison Janney ("Jestem najlepsza. Ja, Tonya").

"Twórca" zapewnia niesamowite doznania wizualne, a także stanowi nie lada gratką dla miłośników muzyki. W produkcji wykorzystano utwory m.in. Radiohead czy Deep Purple, a ścieżkę dźwiękową skomponował Hans Zimmer.