Łukasz Szewczyk17.01.2024 (21:10)3 komentarze

Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej Trójki

• Agnieszka Szydłowska została nową dyrektorką Programu Trzeciego.
• Decyzja ta, to pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy, a słuchacze mogą liczyć na audycje i rozmowy najwyższej jakości.
Trójka
- Agnieszka Szydłowska wraca do Trójki z doświadczeniem i zrozumieniem wyjątkowości tej anteny, a jednocześnie gwarantuje tworzenie inspirującej radiowej alternatywy. Dzięki Niej Trójka ma szansę, by wybrzmieć intensywnym kulturalno-muzycznym głosem i proponować nieszablonowe spotkania twórców ze słuchaczami. Mam pewność, że Agnieszka Szydłowska przywróci Trójce należny jej blask i renomę, a ostatnie lata na Myśliwieckiej odejdą w zapomnienie. Jestem przekonany, że zmiany, które już niebawem zainicjuje nowa szefowa anteny, spowodują również powrót zaufania partnerów biznesowych do Trójki - mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.
Agnieszka Szydłowska to dziennikarka radiowa i telewizyjna. Radia uczyła się w Radiostacji (Rozgłośnia Harcerska), umiejętności rozwijała w radiowej Trójce, a ostatnie trzy lata spędziła tworząc podcasty dla newonce.radio. Za działalność internetową w roku 2023 zdobyła Best Stream Awards w kategorii "Osobowość radia w streamingu". Jej wywiady, czy to w radiowe czy udostępniane w formie podcastów, łączyła zawsze niewymuszona radość ze spotkania, dystans do siebie i erudycja. Kilkunastoletnia współpraca z TVP Kultura to dziesiątki programów poświęconych wybitnym osobowościom świata sztuki oraz promocji wydarzeń kulturalnych.

- Radio publiczne widzę jako przestrzeń wolności intelektualnej, czujności na tematy społeczne i kulturalne, naturalne miejsce spotkania i rozmowy. Zaprzepaszczany w ostatnich latach potencjał i zaufanie, jakim obdarzali nas odbiorcy musimy odbudować dostosowując się do czasów, w których to robimy. Chcemy być wszędzie tam, gdzie nasi potencjalni odbiorcy. Trójka aktywnie włączy się do dyskusji o przyszłym kształcie mediów publicznych, wsłuchując się w głosy aktywistów i aktywistek, osób zawodowo zajmujących się badaniem mediów, środowisk intelektualnych, artystycznych. Zapraszamy do Trójki - mówi Agnieszka Szydłowska, nowa dyrektorka Trójki.

Agnieszka Szydłowska obejmie swoje nowe stanowisko 18 stycznia 2024 roku od spotkania z załogą Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Radio UKF dla młodzieży jest dzisiaj mniej więcej tym, czym gazety papierowe. Życzę Szydłu powodzenia, ale sukcesu ta Trójka nie odniesie. Słuchacze, którzy słuchali Trójki przed uPiSowieniem, odeszli do Radia 357 i trochę do Radia Nowy Świat. Oni już do słuchania Trójki nie wrócą i większość redaktorów do Trójki nie wróci na pewno, bo w radiach internetowych mają więcej wolności. A nowych słuchaczy ta Trójka już nie zdobędzie, bo młodzież ma Spotify w smartfonie, a klasyczne radio ma w żopie.

I tyle w temacie Szydłowskiej.
 2  
Lepiej żeby nic nie zmieniała. Obecna Trójka jest ok zwłaszcza LP3. Również w sobotnie wieczory bardzo miło się słucha. Oby te audycje zostały.
 2  
Fspółczuję pracowniką Trójki. Ze swojego własnego doświadczenia wiem że nie ma nic gorszego niż kobieta na kierowniczym stanowisku. Pracowałem kiedyś w firmie, w której dyrektorką była kobieta, to był comiesięczny koszmar. Średnio co miesiąc była dla wszystkich wyjątkowo nieprzyjemna i czepiała się byle czego bez istotnego powodu, bo sami wiecie - miała "te dni" i musiała się wyżywić na kimś. Po roku zwolniłem się z tej firmy tylko z tego powodu.

Na stanowisko dyrektora/prezesa/szefa nadają się tylko mężczyźni, bo taka jest po prostu natura ludzka. Mężczyźni są stabilni, bo nie mają "tych dni" i nie mają swoich "humorów" raz w miesiącu.
Mariusz Świerczyński 18.01.2024 (11:49:43)
 4