Łukasz Szewczyk26.01.2024 (15:43)

TVP zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

• W niedzielę, 28 stycznia odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
• Po latach przerwy akcja wraca na anteny TVP
• Dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
32 Finał WOŚP
Odbywający się pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych" 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie obecny przez cały dzień na antenach Telewizji Polskiej.
Reporterzy TVP INFO oraz TVP3 towarzyszyć będą kwestującym w każdym zakątku kraju, gdzie zagra WOŚP, relacjonując m.in. bicie rekordu w wiosłowaniu, morsowanie w rytmie jazzu, liczne maratony biegowe oraz ciekawe aukcje.

TVP Polonia już od soboty relacjonować będzie przygotowania do finału akcji w zagranicznych sztabach, m.in. w Londynie, Dublinie, Brukseli, Barcelonie, Chicago, na Florydzie, w Tokio i na Bali. Reporterzy Polonii odwiedzą też Chorwację, w której Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz pierwszy.

Nie zabraknie aukcji charytatywnych zorganizowanych przez TVP, w których będzie można wylicytować m.in. spotkanie z Elżbietą Jaworowicz na planie "Sprawy dla reportera", wizytę za kulisami oraz spotkanie z gwiazdami i twórcami najlepszego programu śniadaniowego w Polsce "Pytanie na śniadanie": prowadzenie wspólnie z Anną Lewandowską Czerwonego Dywanu oraz gotowanie w programie z szefem kuchni "Pytania na śniadanie", dzień z Karolem Strasburgerem na planie teleturnieju "Familiada" czy spotkanie z Maciejem Orłosiem w "Teleexpresie".