Łukasz Szewczyk26.01.2024 (16:05)brak komentarzy

"Kuba". Film o Błaszczykowskim od lutego w Prime Video (wideo)

• Amazon Prime publikuje oficjalny plakat i zwiastun zapowiadający najnowszą produkcję sportową - "KUBA".
• W filmie zobaczymy wzloty i upadki Kuby, prywatne życie i piłkarską drogę.
• Widzowie będą mogli towarzyszyć legendarnemu piłkarzowi w najważniejszych momentach piłkarskiej kariery
"Kuba" w Prime Video
W filmie, oprócz samego Kuby Błaszczykowskiego i jego bliskich, zobaczymy również związane z Kubą zasłużone postaci z piłkarskiego świata, m.in. Jürgena Kloppa, Roberta Lewandowskiego, İlkay Gündoğana, Matsa Hummelsa, Marco Reusa, Adama Nawałkę, Łukasza Piszczka, Jerzego Brzęczka i wielu innych.
Oprócz boiskowych historii, "KUBA" ukaże również niepokazywaną dotąd twarz Błaszczykowskiego, portretując jego prywatne, nieznane kibicom oblicze i odsłaniając wątki osobiste. Widzowie poznają Kubę z innej, nieujawnionej do tej pory przez bohatera strony.

- W moim życiu wiele razy się potykałem i się tego nie wstydzę. Wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że moja historia stanie się inspiracją dla młodego pokolenia. Bo po każdej porażce można się podnieść. Podczas pracy z ekipą filmową nie gryzłem się w język, nie chowałem się za wyuczonymi formułkami.I cieszę się, że tę autentyczność udało się przenieść na ekran - mówi Kuba Błaszczykowski.

"Kuba" w Prime Video / Fot. Prime Video
"Kuba" w Prime Video / Fot. Prime Video
"KUBA "to druga współpraca Amazon Prime i Papaya Films po dokumencie Lewandowski. Nieznany, a zarazem kolejny dokument sportowy osadzony w świecie piłkarskim. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a reżyserem Jan Dybus. Za zdjęcia odpowiadają Marianna Klein i Igor Połaniewicz.

- Kuba wpuścił naszą ekipę do swojego życia, bez cenzury, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Dzięki temu udało się nam uchwycić jego mocny charakter, upartość w dążeniu do celu i bezkompromisową osobowość. Trudno mi sobie wyobrazić lepszego filmowego bohatera - człowieka pełnego emocji, zabawnego, ale też takiego, który nie wstydzi się swoich potknięć. Historia Kuby jest uniwersalna i wierzę, że poruszy nie tylko fanów interesujących się na co dzień piłką nożną - mówi Jan Dybus.


Dokument "KUBA" będzie dostępny od 23 lutego 2024 roku dla polskich klientów Prime Video wyłącznie w serwisie w ramach subskrypcji.