Łukasz Szewczyk31.01.2024 (15:36)1 komentarz

Canal+ na luty. "Kiedy ślub?", "Ultimatum", "Narodziny mistrza"

• Filmowo-serialowe hity Canal+ na luty 2024
Nowy serial Canal+ Polska. "Kiedy ślub?"
Hitem miesiąca jest premiera nowej produkcji Canal+. "Kiedy ślub?" (od 9 lutego) to polski serial poruszający problemy 30-latków, napisany przez 30-latków. O parze Wandy i Tośka (w tych rolach Maria Dębska i Eryk Kulm jr), która po 13 latach związku pełnego miłości i pięknych chwil postanawia się... rozstać. Wanda - psycholog zaczynająca właśnie pracę w korpo - i Tosiek, aktor bez większych sukcesów (w tej roli Eryk Kulm jr), na pierwszy rzut oka tworzą zgraną parę. W związku są od liceum, przeżyli wiele pięknych chwil, adoptowali psa, a w szafce od kilku lat ukryty jest pierścionek zaręczynowy, czekający na odpowiedni moment. Po 13 latach jednak nadchodzi wypalenie i chęć spróbowania czegoś nowego. KIEDY ŚLUB? to serial, który w realistyczny sposób, nie bojąc się dojrzałych i namiętnych scen erotycznych, porusza problemy współczesnych, nie do końca ogarniętych życiowo millenialsów. To także pozytywny przewodnik po życiu dla "początkujących dorosłych": jak rozstać się dobrze? Skąd czerpać odwagę, by skupić się na swoim szczęściu, niezależnie od tego co mówią nam rodzice? I co odpowiedzieć na niewygodne pytanie - Kiedy Ślub?.
FILM
Wśród premier filmowych "Ultimatum" (od 10 lutego). Liam Neeson jako człowiek na krawędzi, który ściga się z czasem, by uratować swoich najbliższych. Biznesmen Matt Turner, odwożąc dzieci do szkoły, odbiera tajemniczy telefon. Głos w słuchawce informuje go, że w samochodzie jest bomba, a brak współpracy czy próba kontaktu z policją grożą natychmiastową eksplozją. Aby uratować siebie i bliskich, Matt będzie musiał wykonać szereg zleceń nieznanego szantażysty.

"Trzy tysiące lat tęsknoty" (od 17 lutego). Dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Jej zadowolenie z życia bierze się po części z faktu, że już dawno przestała uganiać się za mrzonkami w poszukiwaniu szczęścia. Nie ma wygórowanych wymagań wobec świata, do którego podchodzi z dużą dawką sceptycyzmu. W życiu kieruje się zaś zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć. Mimo tego, a może właśnie dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym, że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć. Dżin jednak nie daje za wygraną. Aby zachęcić ją, do wypowiedzenia życzenia opowiada jej niesłychane historie ze swojej przeszłości. W końcu Alithea decyduje się wypowiedzieć życzenie, które zaskoczy zarówno dżina jak i ją samą.

"Operacja Napoleon" (od 1 lutego). Grupa turystów przypadkowo trafia na ślad legendarnego złotego pociągu i ściąga na siebie wielkie niebezpieczeństwo. Na lodowcu w Islandii turyści natykają się na wrak samolotu z II wojny światowej. Znajdują się w nim wskazówki pomagające znaleźć miejsce ukrycia złotego pociągu, którym Niemcy chcieli wywieźć zrabowane w okupowanej Polsce złoto. Znalazcy nie wiedzą, że ich śladem podąża bezwzględny dyrektor CIA - syn amerykańskiego generała, który zawarł tajny pakt z Hitlerem.

"Lamborghini. Człowiek, który stworzył legendę" (od 3 lutego). Ferruccio Lamborghini przygotowuje samochód, którym chce zawstydzić Enzo Ferrariego. Biograficzny film o legendarnym konstruktorze aut. Ferruccio Lamborghini, twórca jednej z największych samochodowych marek na świecie, przez całe życie marzył, aby jego nazwisko stało się równie wielkie jak Enzo Ferrariego. Gdy ten nie pozwolił mu do siebie dołączyć, Feruccio postanowił zrobić wszystko, aby go pokonać. Biografia słynnego konstruktora aut. W głównej roli Frank Grillo.

"Granice miłości" (od 6 lutego). Para kochanków przechodzi kryzys. Aby go zażegnać, decyduje się na związek otwarty. Petr i Hana, próbując uniknąć stagnacji w związku, decydują się na jego otwarcie. Oboje szukają coraz silniejszych przeżyć z innymi partnerami, a intymne wyznania rejestrują na telefonie komórkowym. Początkowa euforia i przygody pełne adrenaliny zamieniają się w rollercoaster emocji i konkurs zadawania sobie coraz mocniejszych ciosów.

"Droga do dokupienia" (od 8 lutego). Sally jest kierowcą ciężarówki. Zgadza się przemycić nielegalny ładunek, aby ocalić życie brata, uwikłanego w gangsterskie porachunki. Kiedy kobieta orientuje się, że ma przewieź przerażoną nastolatkę, jej sumienie zostaje poddane próbie. Śladem Sally podąża stary agent FBI, Gerick. Dreszczowiec z udziałem Juliette Binoche i Morgana Freemana.

"Bezmiar" (od 13 lutego). Rzym, lata 70. Pozornie szczęśliwa rodzina Borghetti przechodzi kryzys. Clara i Felice już się nie kochają, lecz rozstać się nie potrafią. Nieszablonowa kobieta dobrze czuje się tylko w towarzystwie swoich dzieci. Napięcie w rodzinnych relacjach sięga zenitu, kiedy jedno z nich, Adriana, zaczyna twierdzić, że jest chłopcem. Pokazywany na festiwalu w Wenecji dramat z Penélope Cruz.

"Narodziny mistrza" (od 24 lutego). Historia czempiona boksu z XIX wieku. Jem Belcher staje do najważniejszej walki w życiu. Rok 1800. Jem Belcher zostaje najmłodszym mistrzem Anglii w boksie na gołe pięści, wygrywając walki dzięki swojej szybkości, umiejętnościom i sprytowi. Po wypadku, który mógł na zawsze zakończyć jego karierę, rozpoczyna długą, wyczerpującą drogę do zdrowia. W końcu toczy pojedynek na śmierć i życie. Osnuty na faktach dramat z udziałem Russela Crowe'a.

"Pamfir" (od 27 lutego). Pamfir, niegdyś przemytnik, dziś robotnik, wraca z Polski do domu w Zachodniej Ukrainie. Chce spędzić we wsi doroczny karnawał i pobyć z żoną i synem Nazarem. Nastolatek wpada jednak w kłopoty. Pamfir musi spłacić jego dług. W tym celu odnawia stare kontakty i przyjmuje ostatnie zlecenie. Oklaskiwany w Cannes karpacki thriller, który splata pogańskie wierzenia z ukraińską rzeczywistością.


SERIAL
"Noc, której obudził się Laurier" (od 28 lutego). W Saguenay, w prowincji Quebec, umiera Madeleine Larouche. Czwórka jej dzieci spotyka się w związku ze śmiercią matki. Rodzina jest podzielona. Ciążą jej ponure zdarzenia sprzed lat, które wstrząsnęły lokalną społecznością. Elliot, Mireille, Denis i Julien to rodzeństwo, któremu przyjdzie zmierzyć się ze śmiercią matki - Madeleine Larouche. Elliot jest narkomanem. Przerywa jednak kurację odwykową, aby móc ją jeszcze zobaczyć żywą. Niestety tajemniczy telefon przyspiesza agonię Madeleine. Rodzina jest w rozsypce, a znalezione w ogrodzie stare pudełko powoduje, że pogrąża się ona w mrocznej przeszłości. W domu nieoczekiwanie pojawia się także niewidziana przez 25 lat Mireille, co wywołuje poruszenie wśród rodzeństwa. Kiedy matka umiera, Julien stara się dowiedzieć czegoś więcej o okolicznościach jej śmierci. Elliot nie radzi sobie z sytuacją i powraca do nałogu, jednocześnie bardzo stara się ten fakt ukryć przed innymi. Chantal, żona Juliena, próbuje zbliżyć się do Mireille. Denis natomiast dowiaduje się o zapisach w testamencie matki, co rozpoczyna dyskusję na ten temat. Jakby tego było mało, rodzinę nęka tajemniczy motocyklista, który podczas urodzinowej imprezy Chantal ujawnia swą tożsamość.

"Vera 12" (od 4 lutego, Ale kino+). Nadinspektor Vera Stanhope i jej zespół mają przed sobą serię nowych śledztw. Kto zamordował weterana wojennego? Kto stał za śmiercią młodego policjanta i lokalnego działacza? Vera prowadzi kolejne dochodzenia. Musi też zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami. Na wybrzeżu zostaje odnaleziona łódź ze zwłokami Franka Channinga, szanowanego obywatela i żeglarza amatora. Vera bada ostatnie dni życia Franka, by dojść do przekonania, że jego śmierć nie mogła być następstwem wypadku.

"Panhandle. Kryminalne zagadki Florydy" (od 21 lutego, Ale kino+). Cierpiący na agorafobię Bell Prescott od śmierci żony nie rusza się z domu, w którym mieszka z ekscentryczną matką i oswojonym aligatorem. Jego pasją jest rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Pewnego dnia dokonuje szokującego znaleziska w swoim ogrodzie. Będzie teraz zmuszony współpracować z policjantką, Cammie Lorde, kobietą znudzoną dotychczasową służbą "krawężnika".

DOKUMENT
"20 dni w Mariupolu" (od 19 lutego). Wstrząsająca relacja z masakrowanego przez Rosjan Mariupola. Wielokrotnie nagradzany dokument Mścisława Czernowa; dziennikarza, który wytrwał w mieście do końca. Mścisław Czernow i jego współpracownicy do ostatniej chwili dokumentowali oblężenie Mariupola i zbrodnie na cywilach, narażając życie i ukrywając się przed Rosjanami. Ich heroiczną pracę uhonorowano Nagrodą Pulitzera w kategorii "dziennikarstwo w służbie publicznej".

Komentarze (1 - 1 z 1)

gimby ochloncie kolejny biedny miesiac dobrze ze niemam canal
 1