Łukasz Szewczyk05.02.2024 (10:59)3 komentarze

"Oppenheimer". Kinowy hit od marca w SkyShowtime

• Kolejna premiera prosto z kina w SkyShoetime
• Widowiskowy thriller "Oppenheimer" zabiera widzów w emocjonującą podróż do świata enigmatycznego naukowca stającego przed paradoksalną decyzją: czy warto zaryzykować zniszczenie świata, aby go uratować?
"Oppenheimer "
"Oppenheimer" zarobił w kinach na całym świecie 952 miliony dolarów i zyskał wielkie uznanie krytyków, zdobywając w tym roku 13. nominacji do Oscarów oraz 13. nominacji do Nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Tytułową rolę J. Roberta Oppenheimera zagrał nominowany do Oscara Cillian Murphy, a Emily Blunt wcieliła się w jego żonę - biolożkę i botaniczkę, Katherine "Kitty" Oppenheimer.
Film "Oppenheimer", w reżyserii nominowanego do Oscara Christophera Nolana, powstał na podstawie jego autorskiego scenariusza. Widzowie zaglądają w głąb umysłu fizyka teoretycznego, J. Roberta Oppenheimera, który jako dyrektor założonego w ramach Projektu Manhattan laboratorium w Los Alamos prowadził przełomowy projekt zbudowania pierwszej bomby atomowej. "Oppenheimer" to uczta z doborową obsadą. Poza Murphym i Blunt w filmie występują m.in.: nagrodzony Oscarem Matt Damon, nominowany do Oscara Robert Downey Jr., nominowana do Oscara Florence Pugh, Josh Hartnett oraz laureaci Oscara Casey Affleck, Rami Malek i Kenneth Branagh.

Produkcja jest oparta na nagrodzonej Pulitzerem książce "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera" autorstwa Kaia Birda i nieżyjącego już Martina J. Sherwina. Producentami filmu są Emma Thomas, Charles Roven i Christopher Nolan.Film "Oppenheimer" od 21 marca 2024 roku na platformie SkyShowtime

Komentarze (1 - 3 z 3)

ee tam, film to flaki z olejem. szkoda oczu
 3  
Zaraz pojawią się narzekacze, że format obrazu nie ten, nie ma 4K, nie ma surround-czegoś tam i Bóg wie czego jeszcze. A ludzie i tak obejrzą ten film - dla treści, a nie dla lepiej widocznych zmarszczek u aktorów.
 3  
Ja obejrzałem w 4K Dolby vision na Apple TV już 2 miesiące temu. Także staroć.
 7