Łukasz Szewczyk07.02.2024 (12:23)14 komentarzy

TVN wiosną stawia na nowości

• Wiosną telewizja TVN stawia nowe światowe formaty oraz telewizyjne hity
Jesień w TVN
Na początek sezonu dwie długo wyczekiwane nowości. W o obu programach głośno jest już od miesięcy. Widzowie będą mogli zobaczyć premierowe odcinki w paśmie wieczornego prime-time'u. "The Traitors" to format, który zelektryzował świat. Jego formuła inspirowana jest popularną grą Mafia, w której uczestnicy zostają podzieleni na "lojalnych" i "zdrajców". Ich misją jest ukończenie serii wyzwań, a tym samym zdobycie nagrody pieniężnej. Zadaniem tytułowych zdrajców będzie wyeliminowanie "lojalnych". Natomiast Ci zrobią wszystko, żeby jako pierwsi zdemaskować swoich przeciwników, a przede wszystkim - ochronić siebie. Od tej pory, każdy zawodnik obiera własną strategię gry. Program prowadzi Malwina Wędzikowska.
Druga z nowości "Czas na Show. Drag Me Out" to wyjątkowy program - pełen kolorów, lśniącego brokatu, eleganckich cekinów, wysmakowanego blichtru oraz wspaniałej zabawy. W nowym przełomowym show zobaczymy sześciu śmiałych przedstawicieli show-biznesu, którzy będą musieli wykazać się otwartością, odrobiną szaleństwa i... odkryć w sobie wewnętrzną Królową! A wszystko to pod okiem mentorek - największych gwiazd polskiej sceny Drag oraz wymagającego jury. "Czas na Show. Drag Me Out." to kolejny format wpisujący się w wartości TVN Warner Bros. Discovery, promujący różnorodność i inkluzywność.

Do takich formatów zalicza się również program "Autentyczni". Jesienią widzowie mogli zobaczyć dwa pierwsze odcinki, których gośćmi byli Robert Makłowicz i Natalia Kukulska. Spotkały się one nie tylko z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu. "Autentyczni" to program, w którym osoby ze spektrum wcielają się w rolę dziennikarzy, przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady. Wiosną program powróci z nowymi gośćmi. Niezmiennie w rolę moderatora wcieli się niezastąpiony Maciej Stuhr.

Wiosna w TVN to również "Masterchef Nastolatki", czyli nowa odsłona najbardziej popularnego kulinarnego show na świecie! Obok Doroty Szelągowskiej, Michela Morana i Tomasza Jakubiaka w programie w roli prowadzącego zadebiutuje popularny influencer kulinarny Michał "Rozkoszny" Korkosz. W pierwszych dwóch odcinkach jury spośród kilkudziesięciu chętnych wybierze najlepszą czternastkę, która będzie miała możliwość dalej walczyć o tytuł pierwszego MasterChefa wśród nastolatków.

TVN przygotował również coś specjalnie dla fanów sportowych zmagań i zaciętej rywalizacji. W programie "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" Małgorzata Rozenek-Majdan podejmuje wyzwania rzucane jej przez osoby ze świata sportu, filmu czy dziennikarstwa. Zarówno Małgosia jak i jej konkurenci muszą sprawdzić się w wybranej dyscyplinie. Co ważne, ma być ona odległa od wykonywanego przez nich zawodu czy rodzaju uprawianego sportu. Oboje mają tylko cztery tygodnie na przygotowanie się do ekstremalnego i zupełnie nowego dla siebie zadania. Wspierają ich w tym eksperci - psycholog sportowy oraz wykwalifikowani trenerzy.

"Mam Talent!" powróci na antenę w nowym wydaniu! Za stołem jurorskim 15. edycji show zasiądą Agnieszka Chylińska, Marcin Prokop oraz Julia Wieniawa. Odmieniony skład jury to jednak nie koniec niespodzianek - program poprowadzi wyjątkowy duet - Agnieszka Woźniak-Starak oraz Jan Pirowski. TVN ma tez niespodziankę dla wszystkich fanów Marcina Prokopa. W tym sezonie powróci z kolejnym sezonem "Niezwykłych Stanów Prokopa". Prowadzący wybierze się w kolejną podróż po Stanach Zjednoczonych, by odkryć przed widzami niezwykłe historie bohaterów poszukujących własnej recepty na szczęście.

Na antenie TVN nie może oczywiście zabraknąć najlepszych seriali. Tej wiosny widzowie będą mogli zobaczyć 3. sezon serialu "Skazana" oraz premierowy sezon serialu produkcji HBO "Odwilż".

Komentarze (1 - 10 z 14)

Czekam z niecierpliwością (bo lubię) na Masterchef nastolatki i Michela.
 10  
Patrząc na ramówkę Polsatu i tvn nie dziwię się, że tak wielu sięga po vod. Sam zrezygnowałem z oglądania tych dwóch stacji tv bo tam nic ciekawego nie ma.
Naprawdę ręce opadają gdy patrzę na ich ramówki.
 28  
Oczywiście brak godzin emisji.
 6  
Bida. Szkoda, że TVN nie potrafi wykorzystać potencjału Discovery, Eurosport czy Warner Bros. Wystarczyłoby do ramówki wrzucić jakiś dobry amerykański serial, poranne (czy popołudniowe) pasmo kreskówek dla dzieciaków, jakiś film dokumentalny od Discovery czy od czasu do czasu jakąś inną dyscyplinę sportową niż te nieszczęsne skoki i byłaby odczuwalna zmiana. Może warto byłoby przywrócić na antenę TVN codzienny talk show czy dać trochę więcej publicystyki (jak Polsat).
 12  
Chciałbym w TVN zobaczyć jakiś dobry amerykański sitcom, produkcje w stylu Simsonów czy Monty Python, kultowe seriale sci-fi jak np. Dr Who czy jakiś dobry program muzyczny w stylu kultowego brytyjskiego "Top of the Pops".
Czy nie można by np. w piątkowe wieczory emitować jakiegoś horroru albo zrobić pasmo dla tzw. młodych dorosłych z anime (Kimetsu no Yaiba, Jujutsu Kaisen, Oshi no Ko) czy animacjami dla dorosłych (Rick & Morty, Bob’s Burgers, South Park)?
Gdzie dobre filmy dokumentalne (znane choćby z cyklu Anne Applebaum z TVN24)?
Dlaczego nie przywrócić na główną antenę programu Moniki Olejnik czy zrobić codzienny wieczorny talk show w stylu amerykańskim?

TVN nie ma dziś za grosz pomysłów i ambicji. Potem dziwią się, że młodzi wybierają VOD. Widzów traktuje się jak idiotów (patrz udział paradokumentów w ramówce). I nie... wirtualne kanały TVN z paradokumentami czy Gesslerową 24/7 tego trendu nie zmienią.
 12  
Ten Traitors zalatuje Agentem bis
 3  
Anime, dokumenty i ambitne seriale na głównym kanale TVN? Czy ty za wiele nie wymagasz? Przecież oni traktują ludzi jak osłów
 4  
@Bredziok13

To dwa różne formaty, tu widz od początku wie kto jest uczciwy a kto jest zdrajcą. Poza tym zarówno jednym jak i drugim zależy na wygraniu jak największej kasy w zadaniach. Zdrajcy mają za zadanie co noc wyeliminować jednego z uczciwych, natomiast w ciągu dnia nie dać się grupie zdemaskować bo mogą zostać wyeliminowani przez całą grupę.
 4  
Spoglądając na ramówki TVN i Polsatu , a także 1 i 2 to w 90 % jest tam papka o niczym, bez jakiekolwiek treści. Dlatego nie dziwię się, że mamy takie infantylne społeczeństwo. Niestety nie dotyczy to tylko naszego kraju. W ogóle na świecie społeczeństwa głupieją na potęgę, również za sprawą socjal mediów.
 3  
to ktoś to dziwne coś jeszcze ogląda ??

Szkoda czasu i zdrowia na tv.
 2