Łukasz Szewczyk09.02.2024 (8:12)brak komentarzy

Mecze Ekstraklasy wracają do TVP Sport

• TVP pozyskała prawa do transmisji meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy.
• W sezonie 2023/24 publiczny nadawca pokaże 15 spotkań.
Ekstraklasa w TVP
Mecze najwyższej klasy piłkarskich rozgrywkowej ponownie zobaczą widzowie Telewizji Polskiej. Wybrane ligowe spotkania będą transmitowane na antenie TVP Sport (z możliwością transmisji na antenach TVP1 i TVP2).
- Jesteśmy zadowoleni z efektu negocjacji. Podpisana umowa cieszy i potwierdza naszą wizję sportu, który powinien być dostępny szeroko i za darmo dla wszystkich widzów. TVP jest miejscem spotkań Polaków, którzy kochają piłkę nożną, chcą oglądać zmagania najlepszych, kibicować ulubionym drużynom w ich drodze po sportowe trofea, dlatego czynimy starania, by mieli taką możliwość wybierając ofertę TVP - powiedział Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej.

- Redakcja TVP Sport jest doskonale przygotowana do stojącego przed nami wyzwania. Mamy świetny zespół, z doświadczonymi komentatorami na czele, który transmisjom zapewni najwyższy poziom merytoryczny. Cieszy mnie fakt, iż Telewizja Polska na dobre staje się domem polskiego futbolu, bo Ekstraklasa dołącza do transmitowanych w TVP spotkań reprezentacji Polski, drużyn młodzieżowych, polskich klubów w europejskich pucharach i 2. Ligi, a także meczów 1. Ligi oraz Pucharu Polski, które zagoszczą na naszych antenach już od przyszłego sezonu - dodał Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport.

W tym sezonie Telewizja Polska będzie pokazywać mecze w paśmie stałym - w niedzielę o godzinie 17:30, kiedy zazwyczaj odbywają się najbardziej atrakcyjne spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy (w przypadku kolizji programowych z innymi ważnymi wydarzeniami, transmisje będą możliwe również w inne dni). Rozgrywki będą transmitowane także w Internecie - na stronie tvpsport.pl, w aplikacjach TVP Sport i TVP GO oraz w HbbTV i Smart TV.

-Canal+ związany jest z Ekstraklasą od 1995 roku. Od tego czasu konsekwentnie wspieramy polską piłkę emitując jej mecze. Powrót do współpracy z TVP cieszy mnie niezmiernie, bo dzięki niej poszerzy się grono zadowolonych fanów naszej rodzimej ligi. W przeszłości realizowaliśmy już wspólnie transmisje ze spotkań Ekstraklasy i zawsze były to projekty z trójstronną korzyścią. Zawarcie umowy z TVP nie zmienia w żaden sposób licencji posiadanej przez CANAL+, dzięki której na antenie naszej stacji nadal będzie można zobaczyć wszystkie mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy aż do zakończenia sezonu 2026/27 - powiedziała Edyta Sadowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna CANAL+ Polska.

Na antenie TVP Sport w poniedziałek wieczorem emitowany będzie również magazyn Ekstraklasy "Gol", w którym widzowie będą mogli zobaczyć fragmenty wszystkich meczów - maksymalny czas trwania skrótu z jednego meczu został wydłużony do 6 minut. Telewizja Polska uzyskała również prawa do transmisji Gali Ekstraklasy - imprezy wieńczącej sezon, podczas której nagradzane są najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy, a także do wykorzystania fragmentów ligowych spotkań w social mediach.

- To doskonała wiadomość dla ligi i wszystkich kibiców piłki nożnej. Cieszymy się, że nasze rozgrywki znów będą mogły być oglądane we wszystkich polskich domach, co ma ogromne znaczenie także dla długoterminowego rozwoju piłki w Polsce i popularyzowania polskich rozgrywek wśród szerokiego grona kibiców, także młodego pokolenia. Postępujący rozwój sportowy sprawia, że mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy cieszą się coraz większą popularnością i bijemy rekordy frekwencyjne na stadionach. Jestem przekonany, że w połączeniu z najwyższą światową jakością transmisji naszych rozgrywek i ich dostępnością na kanałach otwartych TVP zainteresowanie to przełoży się także na bardzo dobre wyniki oglądalności - powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.


Plan najbliższych transmisji w TVP:
• 20. kolejka (11 lutego, godzina 17:30) Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin
• 21. kolejka (18 lutego, godzina 15:00) Legia Warszawa - Puszcza Niepołomice
• 22. kolejka (25 lutego, godzina 17:30) Korona Kielce - Legia Warszawa
• 23. kolejka (3 marca, godzina 17:30) Raków Częstochowa - Lech Poznań
• 24. kolejka (8 marca, godzina 20:30) Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław