Łukasz Szewczyk15.02.2024 (19:15)brak komentarzy

Pierwszy sezon serialu HBO "Odwilż" od marca Playerze i na antenie TVN

• Wiosną polski serial HBO "Odwilż" zadebiutuje na antenie TVN oraz w Playerze
• Produkcja śledzi losy policjantki, która nie jest w stanie pogodzić się z okolicznościami śmierci męża i obsesyjnie angażuje się w pracę.
Katarzyna Wajda w serialu Max Original "Odwilż"
Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lodu na powierzchnię wypływa ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie na nie odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim - człowieka w momencie kryzysu.
W serialu w roli głównej występuje Katarzyna Wajda. W pozostałych rolach pojawią się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska.

"Odwilż" to kolejna oryginalna produkcja HBO Europe zrealizowana w Polsce. To kryminalny dramat obyczajowy, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski - producent, Izabela Łopuch - producent nadzorujący, Johnathan Young - producent nadzorujący oraz Antony Root - producent nadzorujący HBO Europe. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak - Magnolia Films. Produkcja liczy sześć odcinków. Zdjęcia do serialu zostały w większości zrealizowane w Szczecinie.

1 marca serial HBO Max zadebiutuje w Playerze. W dniu premiery będzie można zobaczyć dwa odcinki. Z kolei 4 marca o godzinie 21:35 pierwszy odcinek "Odwilży" będzie można obejrzeć również na antenie TVN. Kolejne będą emitowane w tygodniowych odstępach, w ponedziałki o godz. 21.35.

Premiera drugiego sezonu została zaplanowana na 2024 rok. w roli głównej ponownie wystąpi Katarzyna Wajda. Za produkcję tego sezonu odpowiadają: Bogumił Lipski - producent, Johnathan Young - producent nadzorujący HBO Max. Producentem wykonawczym jest Magnolia Films.