Łukasz Szewczyk02.03.2024 (13:07)4 komentarze

Canal+ na marzec. "Zielona granica", "John Wick 4", "Pokerzysta"

• Filmowo-serialowe hity Canal+ na marzec 2024
"Zielona granica"
Marzec w Canal+ to przede wszystkim dwa ważne wydarzenia filmowe. Poniedziałek, 4 marca, to dzień uroczystej gali wręczenia Orłów, Polskich Nagród Filmowych. Które filmy i którzy artyści zostaną wyróżnieni w 26. edycji konkursu? Najwięcej nominacji zebrał "Kos" w reżyserii Pawła Maślony. O Orły powalczą też m.in. "Filip", "Zielona granica" i "Chłopi" (oba filmy są koprodukcjami Canal+). Wyróżnienia przyznawane są w 18 kategoriach.
Z kolei nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 marca) w Hollywood odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów. Najwięcej nominacji uzyskał "Oppenheimer" Christophera Nolana, a po nim "Biedne istoty", "Czas krwawego księżyca" i "Barbie". Kto będzie triumfował? Wszystko wyjaśni się podczas transmisji z oscarowej ceremonii.

FILMY
Wśród filmowych premier nagrodzony na festiwalu w Wenecji film w reżyserii Agnieszki Holland "Zielona granica" (od 23 marca). Trwa humanitarny kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Psycholożka Julia przyłącza się do aktywistów pomagającym uchodźcom. Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. Nagrodzony na festiwalu w Wenecji film w reżyserii Agnieszki Holland.

"John Wick 4" (od 16 marca). John Wick ma przeciwko sobie międzynarodową organizację płatnych zabójców, rządzoną przez markiza de Gramonda. Zanim stanie z nim oko w oko, musi zmierzyć się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John trafia na trop swojej dalekiej rodziny. Jej członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

"Podejrzana" (od 24 marca). Nagrodzony na festiwalu w Cannes, thriller w reżyserii Chan-wook Parka, twórcy "Oldboya" i "Służącej". Żonaty policjant, który prowadzi dochodzenie w sprawie pewnej śmierci, zakochuje się w głównej podejrzanej - wdowie po zmarłym. Z każdym dniem wie o niej coraz mniej, ale za to coraz więcej do niej czuje.

"Pokerzysta" (od 31 marca). Jake Foley, miliarder i właściciel spółki technologicznej, organizuje pokerową noc dla swoich najlepszych przyjaciół. Gra o najwyższe stawki przybiera niespotykany obrót, gdy gospodarz zaczyna wyciągać na jaw skrywane przez lata sekrety. Wkrótce beztroski z pozoru wieczór zamienia się w koszmar, jaki nikomu z nich się nie śnił. Dreszczowiec w reżyserii i z udziałem Russella Crowe'a.

"Towarzysze broni" (od 30 marca). Tom Hudner dołącza do elitarnej grupy amerykańskich lotników, którzy wkrótce mają zostać wysłani na front w Korei. Podczas szkolenia poznaje Jessego Browna, pierwszego czarnoskórego pilota w armii USA. Mężczyźni wkrótce stają się niemal nierozłączni i ramię w ramię walczą o powodzenie misji. Wojenny dramat oparty na faktach opisanych w książce Adama Makosa.

"Mój sąsiad Adolf" (od 9 marca). Rok 1960. W kolumbijskiej wiosce mieszka Polsky, zrzędliwy staruszek, ocalony z Holocaustu. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się tajemniczy Niemiec. Polsky nabiera podejrzeń, że jego nowym sąsiadem jest Adolf Hitler. Jako że Polsky'emu nikt nie wierzy, rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie tajemniczego przybysza.

"Bella i Sebastian. Nowe pokolenie" (od 31 marca). Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić Bellę, swoją psią przyjaciółkę. Chłopiec przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu. Dziesięcioletni Sebastian niechętnie spędza wakacje w górach u babci i cioci. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w dużym mieście. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela.

"Pimi z krainy tygrysów" (od 30 marca). Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małego tygrysa przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w niebezpieczną podróż do sanktuarium, gdzie, jak wierzy chłopak, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i tygryskiem Pimi rodzi się niezwykła więź.

"Na podsłuchu" (od 7 marca). Tajny agent, który nadzoruje narkotykowego bossa, łamie procedury, aby ocalić mu życie. Agent Justin Rosa ma chronić Flynna, jednego z członków kartelu narkotykowego. Ze ściśle tajnej siedziby monitoruje każdy jego krok. Gdy posiadłość gangstera zostaje zaatakowana przez oddział uderzeniowy, Justin łamie zasady i kontaktuje się z Flynnem, by uratować mu życie. Agent nie spodziewa się, z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć.


SERIALE
"Leopard Skin" (od 4 marca). Nieuczciwy sędzia LaSalle organizuje zakończoną fiaskiem kradzież diamentów. Szajka złodziei ucieka z miejsca przestępstwa. Szukając schronienia, trafia do rezydencji położonej w ustronnym miejscu na plaży. Mieszkają tam Alba i Batty, które właśnie szykują się na wizytę gości. Wkrótce wszyscy staną się zakładnikami zdesperowanych złodziei.

"Blackwater" (od 20 marca, Ale kino) W 1973 roku Annie Raft odnajduje w namiocie ciała dwojga brutalnie zamordowanych turystów. Policja nie znajduje mordercy i zamyka sprawę, która kładzie się cieniem na życiu mieszkańców Stjärnberg. W 1991 roku Mia, córka Annie, odwiedza matkę. Ponura przeszłość domaga się wyjaśnienia. Kryminalny serial na podstawie powieści Kerstin Ekman.

"Vera 13" (od 3 marca, Ale kino+). Wypadek drogowy, zabójstwo na kolejowej bocznicy, śmierć sklepikarza. Nadinspektor Vera Stanhope i sierżant Joe Ashworth mają przed sobą trzy nowe sprawy. Vera zostaje wezwana do śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w wiejskiej okolicy. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Szybko okazuje się, że tragedia ma drugie dno.

"Nowe życie" (od 12 marca). Wracamy do Montrealu, gdzie już w trzecim sezonie uznanego serialu doktor Bashir "Bash" Hamed próbuje ułożyć sobie życie w swojej nowej ojczyźnie i nowej placówce medycznej, wciąż napotykając jednak kolejne przeszkody.


DOKUMENT
"Mur" (od 18 marca). Poruszający dokument o ludziach szukających lepszego miejsca do życia i murze, który stanął na ich drodze. To także bardzo osobista opowieść o emocjach oraz próba refleksji nad genezą zła, rodzącego się z podziałów we współczesnym świecie. Reżyserka towarzyszy grupie aktywistów niosących pomoc migrantom błąkającym się po lasach. Zmaga się z własnym lękiem i poczuciem bezsilności.

"Siostrzeństwo świętej sauny" (od 7 marca). Emanująca ciepłem, intymna opowieść o kobietach, które spotykają się w saunie, by rozmawiać i czerpać siłę z poczucia wspólnoty. Wielokrotnie nagradzany dokument Anny Hints. "Sauna dymna to miejsce, w którym się oczyszczasz" - mówi jedna z bohaterek. Fizycznie i psychicznie. Obnażasz ciało i emocje, dzielisz się sekretami, zmywasz z siebie wstyd, stres, lęki i kompleksy. Zaznajesz poczucia wspólnoty i bliskości, a siostrzeństwo daje ci siłę. By się o tym przekonać, autorka dokumentu towarzyszyła kobietom spotykającym się w tradycyjnej estońskiej saunie.

Piątkowe wieczory to cykl dokumentów o świecie mody. Być kobietą. "Krótka historia biustonosza", czyli barwna historia ważnego elementu damskiej garderoby, ujęta w wielu aspektach - począwszy od względów praktycznych, po społeczno-kulturowe.W 1889 roku Herminie Cadolle podzieliła tradycyjny gorset na dwie części. Tak powstał prototyp współczesnego biustonosza, udoskonalany przez kolejne dekady. Nowy typ bielizny uwolnił kobiety z jarzma gorsetów. Jednak z czasem, zdaniem wielu, stał się elementem seksualnego uprzedmiotowienia kobiet. Gdy w 2020 roku pandemia zamknęła je w domach, wiele pań zrezygnowało z noszenia staników.

"Coco Chanel: Kobieta wyzwolona". Zrealizowany z humorem i swadą dokument o Coco Chanel - kobiecie, która wiedziała, czego chce, i jak to zdobyć. Choć Coco Chanel zmarła przeszło pół wieku temu, pozostaje niedoścignioną ikoną stylu, a stworzona przez nią marka nadal wyznacza trendy. Twórczyni bestsellerowych perfum Chanel N°5 i "małej czarnej" jak nikt przedtem łączyła prostotę z ponadczasową elegancją. Potrafiła wykorzystywać okazje i miała swoją mroczną stronę. Jej życie to gotowy scenariusz na film - lub wciągający dokument.

"Gianni Versace. Geniusz nieśmiertelny". O wybitnym włoskim projektancie mówią ludzie, którzy współpracowali z nim na różnych etapach jego kariery. Dokument zrealizowany m.in. w dawnej rezydencji Gianniego Versace w Miami, pełen bardzo osobistych wywiadów z fotografami, modelkami, aktorami, filmowcami i artystami, którzy wspominają swoje spotkania i relacje z projektantem. Jaki był jako człowiek, twórca i właściciel jednej z najpotężniejszych modowych marek?

Komentarze (1 - 4 z 4)

John Wicka 4 to na amazon prime oglądałem w tamtym roku. I jeszcze za 50 zł miesięcznie w 4k hdr z darmową wysyłką ze sklepu amazona. Także nie warto przepłacać.
 4  
miało być 50 zł na rok
 3  
Z wysyłką amazona? To teraz amazon wysyła aktywację do vod w paczce. Wow jakie czasy :P
 1  
Oczywiście że Prime Video jest bardziej korzystne niż Canal+.
Za 49 za rok otrzymuję całkiem nie złą dawkę filmowo-serialową.
 0