Łukasz Szewczyk04.03.2024 (15:44)5 komentarzy

Ekstraliga zostaje w Canal+ do 2028 roku. Nowa umowa

• Canal+ Polska nabył prawa telewizyjne do transmisji spotkań PGE Ekstraligi na lata 2026 - 2028 oraz do 2. Ekstraligi na lata 2025 - 2027.
• Rozgrywki obu polskich zawodowych lig żużlowych będzie można nadal oglądać na sportowych kanałach nadawcy oraz w serwisie streamingowym Canal+ Online.
Ekstraliga w Canal+
W ramach zawartej umowy nadawca będzie miał prawo do transmisji wszystkich spotkań lig żużlowych oraz publikacji materiałów, takich jak internetowy magazyn skrótów, programy z zapowiedziami i podsumowaniami spotkań, relacje zza kulis meczów, a także z Gali PGE Ekstraligi. Canal+ zapewni najwyższy możliwy standard technologiczny produkcji wszystkich spotkań, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu.
- Cieszymy się, że będziemy kontynuować naszą współpracę i pozostaniemy dla kibiców "domem żużla" na kolejne lata. Jestem przekonana, że nasza dalsza współpraca przyniesie wiele korzyści dla całego środowiska żużlowego i pozwoli dalej budować silną pozycję tej dyscypliny w Polsce. Tak jak do tej pory będziemy dostarczać kibicom wielu sportowych emocji - nie tylko dzięki transmisjom spotkań, ale również pracy całej redakcji Canal+, która będzie dbała o dostarczanie unikalnych programów o tematyce żużlowej, w tym dokumentów sportowych - skomentowała Edyta Sadowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna Canal+ Polska.

Przypomnijmy, że w latach 2024 i 2025 mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można oglądać na sportowych antenach Canal+, w serwisie Canal+ Online i Eeleven Sports - który jest sublicencjobiorcą praw telewizyjnych. W każdej rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi dwa piątkowe mecze będą transmitowane przez Eleven Sports, a dwa niedzielne przez Canal+ oraz Canal+ Online. Natomiast mecze 2. Ekstraligi w sezonie 2024 będą odbywać się w soboty oraz niedziele.

- Jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować współpracę z Canal+. Jest to wydarzenie bez precedensu w polskim sporcie żużlowym. Zaczynaliśmy od dwóch meczów transmitowanych w telewizji, a teraz szykujemy się na prawa obejmujące łącznie pakiet 140 spotkań w jednym sezonie dla dwóch klas rozgrywkowych. Obecnie transmisje meczów PGE Ekstraligi i Metalkas 2. Ekstraligi można wygodnie i komfortowo oglądać nie tylko w telewizji linearnej, ale także na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem serwisu Canal+ Online i jest to jakościowy przeskok - podkreślił Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej.

Start nowego sezonu PGE Ekstraligi zaplanowano na 12 kwietnia. Dzień później wystartuje 2. Ekstraliga. Mecze żużlowe, kibice będą mogli śledzić na sportowych antenach CANAL+ i w serwisie streamingowym Canal+ Online.

Komentarze (1 - 5 z 5)

kto taki polski syf ogląda ? poważnie pytam
 27  
Do melos żużel jest w Polsce bardziej oglądalny niż wiele lig piłkarskich więc nie pisz takich bzdur.
 20  
polska piłka to jeszcze wieksze g..... ale z ta oglądalnością to popłynąłeś totalnie, nie masz pojęcia o rynku.
 13  
Melos, ty nie masz pojęcia. Żużel w Polsce ogląda więcej ludzi niż Ekstraklasę w telewizji. A na stadionach też całkiem sporo. I pisze to jako osoba, która żużlem się nie interesuje
 8  
Do @Bredziok, może sobie wykup c+, i zobacz ile aktualnie ludzi chodzi na stadiony. Twoje dane są chyba z lat 90tych . Około 15000 na meczach to już nie wyjątek ,nie spomne ze jest kilka miast gdzie oglądalność jest jeszcze wieksza.
 1