Łukasz Szewczyk08.03.2024 (10:31)brak komentarzy

F1 Kids powraca do Viaplay. Pierwsza transmisja z polskim komentarzem

• F1 Kids to format transmisji z wyścigów FIA Formula One World Championship, kierowany do najmłodszych fanów F1.
• W ramach F1 Kids widzowie Viaplay otrzymują dostęp do alternatywnego komentarza z wyścigu Formuły 1 na żywo, wraz z specjalnie przygotowanymi grafikami w stylu kreskówkowym oraz uproszczonymi wyjaśnieniami dotyczącymi technikaliów ze świata F1.
F1 Kids
Wyścigi FIA Formula One World Championship cieszą się popularnością na całym świecie, niezależnie od wieku fanów. To sport, w którym równie ważne, co umiejętności kierowców, są także technikalia związane z bolidami F1, a te czasem mogą być niełatwe do zrozumienia dla najmłodszych pasjonatów motorsportu. Rozwiązaniem tej kwestii jest innowacyjny format transmisji F1 Kids, który z sukcesem został po raz pierwszy zaimplementowany w sezonie 2023. Dotychczas transmisje w wersji F1 Kids odbywały się jednak wyłącznie w języku angielskim. W rozpoczynającym się właśnie sezonie Formuły 1, najmłodsi fani 'Królowej motorsportu' w Polsce otrzymają dostęp do transmisji z wyścigów w formacie F1 Kids z polskim komentarzem, alternatywnym wobec głównego przekazu.
Już w najbliższą sobotę, 9 marca, młodzi kibice Formuły 1 tylko w Viaplay będą mogli obejrzeć sesję wyścigową Grand Prix Arabii Saudyjskiej ze specjalnie przygotowanym dla nich komentarzem w języku polskim, wzbogaconym o grafiki F1 w stylu kreskówkowym, efekty dźwiękowe, animacje 3D i sporą dozą ciekawostek ze świata najszybszej serii wyścigowej świata. O odpowiednie dostosowanie języka opisu wydarzeń na torze Jeddah do potrzeb najmłodszych fanów zadbają Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński, członkowie zespołu komentatorskiego F1 Viaplay i jednocześnie autorzy serwisu Parc Fermé - jednego z największych podcastów sportowych w Polsce, w pełni poświęconego wyścigom F1.

- Jesteśmy podekscytowani faktem, że jako pierwsi w Polsce będziemy współkomentować wyścig główny Formuły 1 w formacie F1 Kids. Pokażemy tym razem dość odmienne podejście do komentowania od tego, do którego mogliśmy przyzwyczaić widzów Viaplay - mówi Bartosz Budnik. - Mocniej skupimy się na emocjach. Jednocześnie postaramy się mówić nieco mniej technicznym językiem, a w zamian dodamy od siebie pokaźną liczbę ciekawostek. Myślę, że nawet dla znawcy Formuły 1 to nowe podejście do komentowania może okazać się interesujące. Ponadto na ekranie będą się pojawiać specjalne grafiki, animacje 3D, efekty dźwiękowe i ciekawostki, których nie zobaczymy podczas zwykłej transmisji z wyścigu - dodaje Bartosz Pokrzywiński.

7 wyścigów sezonu F1 2024 w formacie F1 Kids
W sezonie 2023 młodzi widzowie Viaplay w Polsce mieli możliwość obejrzenia 3 transmisji w formacie F1 Kids w języku angielskim. W rozpoczynającym się sezonie Formuły 1 aż 7 wyścigów zostanie udostępnionych w wersji F1 Kids, każdy z komentarzem w języku polskim, alternatywnym wobec głównego komentarza. Będą to:
• Grand Prix Arabii Saudyjskiej (9 marca),
• Grand Prix Monako (26 maja),
• Grand Prix Wielkiej Brytanii (7 lipca),
• Grand Prix Holandii (25 sierpnia),
• Grand Prix Singapuru (22 września),
• Grand Prix Brazylii (3 listopada),
• Grand Prix Abu Zabi (8 grudnia)

Transmisja z wyścigu głównego Grand Prix Arabii Saudyjskiej w formacie F1 Kids odbędzie się już w tę sobotę, 7 marca, od godz. 18:00. Za komentarz dla najmłodszych widzów Viaplay w wersji F1 Kids odpowiadać będą Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński.