Łukasz Szewczyk08.03.2024 (12:17)brak komentarzy

"Back to school. Prawdziwy egzamin", TTV wysyła rodziców z powrotem do szkoły

• Co roku ponad pół milionów uczniów kończy szkołę podstawową i pisze egzamin ósmoklasisty. To ich pierwszy ważny sprawdzian w życiu. A jak poradziliby sobie z nim... dorośli?
• "Back to school. Prawdziwy egzamin" to program łączący reality show i eksperyment społeczny.
"Back to school. Prawdziwy egzamin" w TTV
Dziesiątka dorosłych bohaterów "Back to school. Prawdziwy egzamin" skończyła szkołę podstawową wiele lat temu. Łapali dwóje, tróje, czasem piątki, szóstki najrzadziej, ale dziś wszyscy radzą sobie w życiu. Zdecydowali się wrócić do szkolnych ławek i spędzić dwa tygodnie w bursie, ucząc się przedmiotów obecnych w podstawie programowej: od polskiego, przez matematykę, po fizykę i chemię. Lekcje poprowadzą prawdziwi nauczyciele z różnych typów szkół: pedagodzy z doświadczeniem w pracy z dziećmi, pasjonaci swoich przedmiotów stosujący czasem niestandardowe metody nauczania.
Kto poradzi sobie ze szkolnym rygorem? Komu uda się przezwyciężyć traumy dotyczące nauki? No i kto zrozumie z czym tak naprawdę mierzą się jego dzieci i co spotyka je w polskiej szkole?

Wśród uczestników znajdą się Michał Koterski, Barbara Cichocka - Mruk (@tatypiara), Dominik Abus, Agnieszka Kotońska, Michał Będźmirowski (@modny_tata), Kamil Dudek, Maciej Liziniewicz, Davina Reeves Ciara, Karolina Kuczyńska czy Katarzyna Gąsienica.

Seria na antenie TTV już 24 marca. Odcinki w każdą niedzielę o godz. 16:00, na rozgrzewkę przed nowym tygodniem w szkole.