Łukasz Szewczyk21.03.2024 (12:42)brak komentarzy

Turnieje żużlowe z udziałem gwiazd przed startem sezonu na żywo w Motowizji

• Dwa najbliższe weekendy na antenie Motowizji będą interesujące dla fanów żużla.
Bartosz Zmarzlik
Speedway Silesia Cup - 50. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego będzie pierwszym turniejem żużlowym rozegranym w 2024 roku. Jest to także najstarsza cyklicznie impreza sportowa w Częstochowie. Poświęcona jest ona pamięci dwóch tragicznie zmarłych zawodników Włókniarza Częstochowa, którzy zginęli w trakcie zawodów.
Tegoroczna lista startowa pełna jest żużlowych sław. Otwiera ją czterokrotny, urzędujący indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik. O zwycięstwo będą także walczyć między innymi Jason Doyle, Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Kacper Woryna, Maksym Drabik i Gleb Chugunov.

Na to, co wydarzy się 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny, czekano od 2019 roku. Wtedy po raz ostatni rywalizowano na Stadionie Wandy Kraków. Działacze Speedway Kraków wciąż walczą o to, aby ligowa rywalizacja powróciła do dawnej stolicy Polski. Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa będzie pierwszą okazją od lat dla krakowskich kibiców, by zobaczyć żużel w swoim mieście. Główną gwiazdą zawodów w Krakowie będzie trzykrotny indywidualny mistrz świata na żużlu Nicki Pedersen.

- Powoli zbliżamy się do startu sezonu żużlowego i chcemy dać naszym widzom jego przedsmak. Organizatorzy Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego postarali się, o to, aby kibice w Częstochowie oraz widzowie Motowizji zobaczyli topowych zawodników z naszym mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Powrót Krakowa na żużlową mapę kraju był wyczekiwany przez kibiców z całego kraju. Jestem pewien, że miejscowi widzowie dopiszą i wielkanocny turniej rozpocznie na nowo historię żużla w "grodzie Kraka" - mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Plan transmisji:

Sobota (23 marca):
● godz. 13.40: Speedway Silesia CUP 2024 - 50. Memoriał B. Idzikowskiego i M. Czernego (Motowizja)

Poniedziałek (1 kwietnia):
● godz. 13.00 Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa (Motowizja)