Łukasz Szewczyk21.03.2024 (16:13)2 komentarze

Radosław Kotarski prowadzącym teleturnieju "Va Banque" w TVP2

• Od kwietnia teleturniej TVP 2,,Va Banque" w nowej odsłonie,
• Nowym gospodarzem programy będzie Radosław Kotarski - znany popularyzator wiedzy, pisarz i dziennikarz.
Radosław Kotarski prowadzącym teleturnieju „Va Banque”
Teleturniej "Va Banque" - oparty na amerykańskim formacie "Jeopardy!" - to program, w którym uczestnicy muszą wykazać się wiedzą i refleksem. Konwencja programu zakłada podawanie uczestnikom odpowiedzi, do których muszą ułożyć pytania.
- Przez większość mojego dorosłego życia zajmowałem się popularyzacją wiedzy, a teraz czas wiedzą się nieco pobawić. Pamiętam dobrze, jak lata temu z wypiekami na twarzy oglądałem pierwszy "Va Banque" prowadzony przez Kazimierza Kaczora i zawsze zastanawiałem się, dlaczego uczestnicy tak brzydko piszą po swoich pulpitach. Dzisiaj wiem, że wcale nie jest to takie łatwe, nie mówiąc o tym, że już zupełnie trudne jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania z tak wielu różnych kategorii - mówi Radosław Kotarski. To dla mnie duże wyróżnienie, że zostałem zaproszony do tego programu, zwłaszcza, że wcześniej prowadzili go wybitni szermierze słowa i elegancji - podkreśla nowy prowadzący.

Radosław Kotarski jest twórcą programu "Polimaty" w serwisie YouTube oraz "Podróży z historią" w TVP. Jest jednym z gospodarzy "Podsiadło Kotarski Podcast". Radosław Kotarski to także autor bestsellerowych książek: "Nic bardziej mylnego", w której obala rozpowszechniane mity naukowe; "Włam się do mózgu", opisującej nowoczesne metody uczenia się oraz "Inaczej", poświęconej najskuteczniejszym sposobom na organizację własnego środowiska pracy. Ostatnio wydał także zbiór opowiadań.

Teleturniej "Va Banque" w nowej odsłonie będzie można oglądać od poniedziałku do soboty o godz. 18:10 (od 2 kwietnia) w TVP2.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Szkoda trochę. Przyzwyczaiłem się do Przemka.
 10  
Bez Pana Babiarza to trochę lipa :(
 10