Łukasz Szewczyk22.03.2024 (10:01)21 komentarzy

Liga Mistrzów od nowego sezonu w Canal+

• Canal+ pozyskał wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA
• Kontrakt dotyczy sezonów 2024/25, 2025/26 i 2026/27 na terenie Polski.
Liga Mistrzów
Najwięksi piłkarze świata, najlepsze europejskie kluby i najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie UEFA wracają na anteny Canal+. Pierwszym wydarzeniem transmitowanym przez Canal+ w Polsce będzie Superpuchar UEFA rozgrywany w sierpniu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zaraz po nim rozpocznie się rywalizacja w pierwszej fazie Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Młodzieżowej UEFA, którą będzie można śledzić w Canal+ i w serwisie streamingowym Canal+ online.
Dzięki nowemu modelowi rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA widzowie Canal+ będą mogli liczyć na jeszcze więcej dawki piłkarskich emocji. Liczba rywalizujących drużyn zwiększy się z 32 do 36. Nowy format rozgrywek i większa liczba drużyn oznacza również mniej przerw w grze - mecze będą rozgrywane w każdym miesiącu od sierpnia do maja.

Począwszy od sezonu 2024/25 rywalizacja grupowa zostanie zastąpiona fazą ligową, a każda z drużyn rozegra w niej po osiem meczów - cztery u siebie i cztery na wyjeździe, wobec dotychczasowych sześciu. Każdego dnia meczowego będzie rozgrywanych dziewięć meczów, czyli o jeden więcej niż do tej pory. Począwszy od 1/8 finału rozgrywki będą kontynuowane w dotychczasowym formacie play-off.

Równolegle do Ligi Mistrzów UEFA widzowie Canal+ i serwisu Canal+ Online zobaczą najlepsze mecze drużyn rywalizujących w Lidze Młodzieżowej UEFA.

- Sport jest zapisany w naszym DNA i od niemal 30 lat zapewniamy naszym widzom w Polsce dostęp do najlepszych sportowych wydarzeń i niezapomnianych emocji. Liga Mistrzów UEFA jest tego najlepszym potwierdzeniem, dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc ogłosić tę informację dla wszystkich kibiców, którzy oczekiwali powrotu największej europejskiej piłki do Canal+ - mówi Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna Canal+ Polska

Liga Mistrzów UEFA, Liga Młodzieżowa UEFA oraz Superpuchar UEFA to kolejne prawa sportowe poszerzające portfolio Canal+ na polskim rynku. Canal+ Polska transmituje na swoich antenach wszystkie mecze Ekstraklasy, wybrane mecze Premier League, LaLiga EA Sports, najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi oraz mecze najlepszej koszykarskiej ligi świata NBA oraz tenisowe turnieje z cyklu WTA Tour.

Grupa Canal+ poinformowała, że ma 3 mln abonentów w Polsce.

Grupa Canal+ posiada obecnie prawa do rozgrywek klubowych UEFA w ponad 50 krajach, m.in. we Francji, Szwajcarii, Afryce Subsaharyjskiej, Birmie czy na Haiti, a od przyszłego sezonu w Austrii.

Komentarze (1 - 10 z 21)

I tak umiera jeden z najdroższych programów kulinarnych na świecie
 44  
Lewandowski?
 7  
LM wraca do domu !
 39  
Do sąsiada powyżej na prawdę wraca do domu.
 6  
Król wraca do zamku
 18  
Też się cieszę ,ale na bank podniosą cenę
 17  
Nie będę płacił horrendalnych cen za parę meczów. Nie wiem kto im sprzedał wyłączność do transmisji meczów. Powinien odpowiedzieć karnie.
 24  
I na taką wiadomość to się czeka bardziej niż na gwiazdkę
 19  
Może będzie jakaś sublicencja dla Eleven, powiedzmy 3 mecze na dzień, w tym mecz drugiego wyboru?
 10  
Warto już teraz brać pakiet roczny 39 zł miesięcznie do podziału z kolegą to będzie niecałe 20 zł na łebka
 7