Łukasz Szewczyk23.03.2024 (12:08)4 komentarze

Masz Canal+ w kablówce? Zmiany w transmisjach Ekstraklasy

• Od 12 kwietnia 2024 roku nastąpią zmiany w transmisjach sportowych Canal+
• Zmiany mogą odczuć kibice Ekstraklasy w sieciach kablowych
Cała Ekstraklasa w Canal+
Kilka dni temu Canal+ poinformował o zmianach w transmisjach sportowych na własnych antenach. Najwięcej emocji wzbudziło przeniesienie transmisji Ekstraligi do Canal+ Sport. Do tej pory rozgrywki były pokazywane w Canal+ Sport 5, który był dostępny u wielu operatorów płatnej telewizji w pakietach bazowych. Od 12 kwietnia, by oglądać Ekstraligę w Canal+ Sport, trzeba będzie dokupić pakiet Canal+.
Co z Ekstraklasą?
Warto jednak podkreślić, że zmiany będą dotyczyły także piłkarskiej Ekstraklasy. Od 12 kwietnia wszystkie mecze kolejki na żywo dostępne będą na Canal+ Sport 3. Dodatkowo pierwsze piątkowe oraz poniedziałkowe spotkanie transmitowane będzie w Canal+ Sport 5, a hitowy mecz kończący niedzielne zmagania w Canal+ Premium.

To oznacza, że po zmianach Canal+ Sport 3 będzie jedyną anteną, na której będzie można obejrzeć na żywo wszystkie mecze Ekstraklasy.

Transmisje meczów Ekstraklasy od 12 kwietnia:
• wszystkie mecze w Canal+ Sport 3
• wszystkie mecze w Canal+ Online
dodatkowo:
• dwa mecze w Canal+ Sport 5 (piątek godz. 18.00, poniedziałek godz. 19.00)
• hit kolejki w Canal+ Premium (niedziela, godz. 17.30)
• wybrane mecze w Canal+ 4K


Masz kablówkę? Sprawdź swój pakiet Canal+!
Dla abonentów pełnego pakietu Canal+ bezpośrednio na Platformie Canal+ oraz w Canal+ Online zmiany nie spowodują rewolucji. W innej sytuacji są abonenci wielu sieci kablowych, w których dostępna jest wybrakowana oferta programowa (bez Canal+ Sport 3) oraz dwa pakiety: tańszy Select oraz droższy Prestige.

Do tej pory kibice Ekstraklasy decydujący się na wykupienie Canal+ w sieciach kablowych mogli wybrać tańszy pakiet Select, który zawierał dostęp do kanałów sportowych z transmisjami wszystkich meczów Ekstraklasy. W przeciągu ostatnich Canal+ poszerzył swoją ofertę o nowe kanały Canal+ Sport 3 i 4, Canal+ Now, Canal+ 4K, które jednak nie są szeroko dostępne w kablu. Niektórzy operatorzy stopniowo wprowadzają nowe kanały do swoich ofert, jednak umieszczają je w droższym pakiecie Canal+ Prestige.

To oznacza, że abonenci Canal+ w sieciach kablowych powinni zainteresować się z jakiego pakietu korzystają. W przeciwnym razie od kwietnia dostęp do pełnej Ekstraklasy może być ograniczony (brak dostępu do Canal+ Sport 3) lub będzie wymagał przejścia na wyższy pakiet.

Od pewnego czasu satelitarna Platforma Canal+ stosuje nową, bardziej zrozumiałą pakietyzację, podobną do tej w ramach Canal+ Online. W ramach sprzedaży oferuje dostęp do Canal+ Seriale i Film (wszystkie kanały Canal+ bez sportu) oraz pakiet Canal+ (dostęp do pełnej oferty Canal+). Na chwilę obecną podobna pakietyzacja nie jest dostępna w sieciach kablowych.

Grupa Canal+ ma 3 mln abonentów w Polsce

Komentarze (1 - 4 z 4)

Jak to dobrze, że zrezygnowałem z telewizyjnego Canal+ w swojej kablówce. Od jakieś czasu korzystam z Canal+ Online i nie musze się martwić czy cos obejrzę czy nie. Na Tizenie ich apka śmiga, nie narzekam.

Minusem, że fajne ceny mają tylko przy opłatach za rok z góry, ale z drugiej strony nie jest źle. Czasami mają fajne promki.
 5  
Jak dobrze, że zawczasu zatroszczyłem się o tani pakiet z C+, LM, CAM i Viaplay. Nie muszę teraz szukać promek, kodów w chipsach czy płacić za rok z góry. Za 55 zł mam większość kopanki jaka mnie interesuje, WTA, żużel i troche filmów. Przez neta tylko Eleven.
 0  
juz kombinuja,mecze przezucaja na canal3,ktorego nie ma w kablowkach,czyli trzeba bedzie dokupic nastepny pakiet,zlodziestwo i tyle......
 0  
juz kombinuja,mecze przezucaja na canal3,ktorego nie ma w kablowkach,czyli trzeba bedzie dokupic nastepny pakiet,zlodziestwo i tyle......
To już wina Twojego operatora. Wszystkie kanały Canal+ są dostępne dla kablówek. To od operatora zależy czy uzupełnią pakiet Canal+ dla swoich klientów.

Jak nie, pozostaje Canal+ Online
 2