Łukasz Szewczyk26.03.2024 (13:08)brak komentarzy

Disney+ na kwiecień. "Konflikt: Capote kontra socjeta", "Willa Vanderpump", Życzenie"

• Premiery kwietnia w Disney+
Promo Disney+
SERIALE
Dekadencja zderza się z rozwiązłością w serialu "Willa Vanderpump" (od 1 kwietnia), fabularyzowanym dokumencie opowiadającym o dobranych starannie przez Lisę Vanderpump pracownikach, którzy pracują, żyją i bawią się w ekskluzywnej posiadłości we Francji, Pałacu Rosabelle.
Po raz pierwszy w historii Walt Disney Animation Studios podjęło współpracę z afrykańskim producentem komiksów i animacji, Kugali. Jej owocem jest ten niesamowity serial osadzony w futurystycznym Lagos, w Nigerii. Bohaterką tej historii jest Tola, młoda dziewczyna z wyspy dla bogaczy i jej przyjaciel, Kole, uzdolniony technicznie samouk. Wspólnie będą poznawać uroki i tajemnice swoich światów. Twórcy z Kugali, Olufikayo Ziki Adeola, Hamid Ibrahim i Toluwalakin Olowofoyeku zabierają widzów na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do krainy "Iwájú" (od 10 kwietnia), inspirowaną duchem Lagos, pełną genialnych ujęć, efektów i technologicznych niespodzianek.

Drugi sezon antologii Ryana Murphy'ego dla FX "Konflikt: Capote kontra socjeta" (od 17 kwietnia) to ośmioodcinkowy serial oparty na bestsellerowej książce Laurence'a Leamera "Kobiety Capotego. Śniadanie u Tiffany'ego, mroczne sekrety i zdrada w świecie glamour". Uznany pisarz Truman Capote obracał się w towarzystwie kobiet ze szczytów elity towarzyskiej - bogatych, wytwornych dam, które błyszczały w odchodzącej w przeszłość epoce nowojorskiej śmietanki towarzyskiej - i które nazywał "łabędziami". Do tej grupy pięknych i dystyngowanych kobiet należały wielka dama Barbara "Babe" Paley, Slim Keith, C.Z. Guest i Lee Radziwill. Oczarowany i urzeczony nimi, Capote wkradał się w ich życie, zyskiwał ich przyjaźń i stawał się powiernikiem ich sekretów, by na koniec zdradzić je, pisząc słabo zawoalowane historie z ich życia, w których ujawniał ich najskrytsze sekrety.

"Sekretne życie ośmiornic" (od 22 kwietnia). W każdym oceanie już w niewielkiej odległości od brzegu mieszka zwierzę, które ma cechy przypisywane ludziom: inteligentne, społeczne, dociekliwe, delikatne i zaciekłe. Zwierzęta te budują miasta, używają narzędzi i współpracują z innymi gatunkami podczas polowań. Mają osobowości - niektóre są odważne, inne nieśmiałe. Potrafią w mgnieniu oka zmieniać kolor, fakturę skóry, a także kształt ciała. Widzą też więcej niż my. Wyniki ostatnich badań wiele mówią na temat świadomości ośmiornic, złożonych procesów decyzyjnych i indywidualnych charakterów. W tropikalnych rafach i w lodowatych wodach, przy brzegu i w głębinach - tam i wszędzie pomiędzy mieszkają ośmiornice.

"Thank You, Goodnight: Historia Bon Jovi" (od 26 kwietnia) to czteroczęściowy serial, będący kroniką epickiej przeszłości i niepewnej przyszłości kultowego zespołu Bon Jovi. To 40-letnia odyseja idoli rock'n'rolla, która staje pod znakiem zapytania, gdy problemy z głosem Jona grożą zawieszeniem lub końcem działalności zespołu.


FILM
W animowanej komedii muzycznej "Życzenie" (od 3 kwietnia) bystra idealistka Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie Gwiazdka - kula nieskończonej energii. Wkrótce Asha i Gwiazdka muszą stawić czoła najgroźniejszemu wrogowi i udowodnić, że dzięki jednemu dzielnemu człowiekowi mogą wydarzyć się cudowne rzeczy.

Filmowany na trzech kontynentach dokument "Iwájú: A Day Ahead" (od 10 kwietnia), przedstawiający historię założycieli panafrykańskiej firmy komiksowej Kugali, którzy spełnili marzenie, tworząc oryginalny serial animowany we współpracy z Walt Disney Animation Studios. Film został stworzony przez ABC News Studios i Walt Disney Animation Studios.

"The Greatest Hits" (od 12 kwietnia). Sztuka naśladuje życie, o czym Harriet przekonuje się, gdy odkrywa, że niektóre piosenki przenoszą ją w czasie... i to dosłownie. Kiedy dzięki muzyce na nowo przeżywa romantyczne wspomnienia o byłym chłopaku, jej podróż w czasie zbiega się z rozkwitającym uczuciem w teraźniejszości. Przemierzając hipnotyczne połączenie muzyki i wspomnień, kobieta zastanawia się, czy gdyby mogła, powinna zmienić przeszłość.

Wśród premier także m.in.
"The Fable" (od 7 kwietnia), "Blood Free" (od 10 kwietnia), "Do zobaczenia w przyszłym życiu" (od 17 kwietnia), "Tożsamość szpiega" (sezon 1 i 2, od 17 kwietnia).