Łukasz Szewczyk26.03.2024 (21:54)brak komentarzy

Francuskie seriale dla platformy Max

• Warner Bros. Discovery zaprezentowało trzy pierwsze francuskie seriale fabularne, które są obecnie produkowane dla platformy Max
„Black Lies” (tytuł oryginalny: „Une amie dévouée”)
"Black Lies" (tytuł oryginalny: "Une amie dévouée") będzie miał swoją premierę w serwisie Max w 2024 roku. Miniserial składa się z 4 odcinków.
Historia jest oparta na książce non-fiction "La mythomane du Bataclan" Alexandre'a Kauffmanna. Noc zamachów w Paryżu. Christelle, podobnie jak reszta kraju, jest w szoku. Następnego ranka nawiązuje kontakt z innymi ofiarami. Kiedy pojawia się pomysł stworzenia grupy wsparcia dla ocalałych, Christelle odgrywa kluczową rolę w jego realizacji. Szybko okazuje się, że nic tu nie jest takie jakim wydawało się na początku. Jaki tak naprawdę związek z tragedią ma główna bohaterka?

W roli głównej występuje nagrodzona Cezarem aktorka Laure Calamy. W pozostałych rolach zobaczymy laureata Cezara Arieha Worthaltera, a także Annabelle Lengronne, Alexis Manenti, Ava Baya i Anne Benoît.

"Malditos" (tytuł roboczy) - serial składający się z 7 odcinków.

Na południu Francji przywódczyni cygańskiej społeczności i jej dwaj synowie walczą o ocalenie swojego klanu, któremu grozi eksmisja z powodu podnoszącego się poziomu wody. Aby przetrwać, będą musieli balansować na granicy prawa oraz przedrzeć się przez mroczny i niebezpieczny świat ... Jednocześnie ukrywają tajemnicę, która prześladowała ich rodzinę przez ostatnie siedem lat.

Ten pełen akcji thriller kryminalny został wyprodukowany przez White Lion Films (Eve Muller i Noor Sadar) (Mediawan). Serial stworzony przez: Jeana Charles'a Hue'a i Oliviera Prieure'a.
Oparty na współpracy z Guillaume'em Grosse'em i Laurentem Teyssierem.
Reżyseria: Jean Charles Hue (5 odcinków) i Cécilia Verheyden (2 odcinki).

Adaptacja książki "Living with our dead" (tytuł oryginalny: "Vivre avec nos morts"). Serial składa się z 8 odcinków.

28-letnia Léa jest jedną z niewielu kobiet rabinów we Francji. Na jej delikatnych ramionach spoczywa wielka odpowiedzialność, ponieważ musi znaleźć odpowiedzi na wiele życiowych pytań i rozwiać wiele wątpliwości ludzi, których spotyka na swojej drodze. Ale jak może być przewodnikiem dla innych, gdy sama jest rozdarta, zagubiona i wciąż szuka sensu życia?
Komediodramat został wyprodukowany przez Fédération Studios i zaadaptowany przez Noé Debré i Benjamina Charbita na podstawie pamiętnika rabinki Delphine Horvilleur.

Jak już informowaliśmy, nowa platforma Max od czerwca w Polsce.