Łukasz Szewczyk27.03.2024 (11:56)2 komentarze

Nowa Trójka świętuje 62. urodziny w koncertowym stylu

• Radiowa Trójka świętuje swoje 62 urodziny
• Lech Janerka, Marcin Masecki i Jan Emil Młynarski, Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska, Renata Przemyk i Dagadana, Kari Sál i Adam Bałdych
• Spotkania z inspirującymi bohaterkami i bohaterami
Urodziny Trójki
- Program przygotowany na urodziny Nowej Trójki to zapowiedź zmian, których mogą się spodziewać nasi słuchacze. Znalazły się tam audycje, których najbardziej brakowało w ciągu ostatnich lat, a stanowią o jakości i charakterze Trójki. Bardzo się cieszę, że Program Trzeci Polskiego Radia ponownie staje się miejscem nieskrępowanej debaty, a do Studia im. Agnieszki Osieckiej wracają największe muzyczne gwiazdy - mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.
- Świętujemy w bardzo ważnym dla naszego radia momencie. Tego dnia chcemy zapowiedzieć to, co najlepszego wydarzy się na naszej antenie po odbudowie rangi Programu Trzeciego. Pomysł urodzinowego dnia ma odzwierciedlać to, co przyświeca nam podczas misji odbudowy. Szanujemy przeszłość, czerpiemy z najlepszych tradycji i trzymamy rękę na pulsie teraźniejszości - zapowiada dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki, Agnieszka Szydłowska.

Na 1 kwietnia 2024 roku stacja zaplanowała szereg atrakcji dla słuchaczy: pięć koncertów zespołów muzycznych, spotkania z gośćmi, "odkrycie" kart dotyczących nadchodzących pierwszych zmian w odnowionej radiowej Trójce.

O godz. 11.00 koncert Marcina Maseckiego, który zaprezentuje swoją najnowszą płytę "Boleras y mas" - pierwszą, na której nie tylko gra, ale także śpiewa. Gościnnie wystąpi Jan Emil Młynarski.

O godz. 13.00 Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska wystąpią we wspólnym programie muzyczno-kabaretowym, czyli ekstraklasa kabaretu w naszym studiu. Artur Andrus jest legendarnym dziennikarzem radiowej Trójki, który w 2024 obchodziłby jubileusz 30-lecia pracy na antenie, gdyby nie zmiany, które zmieniły bieg historii stacji.

Z kolei o godz. 17.00 koncert Renaty Przemyk i Dagadany, projektu "Vera to ja", którego korzenie sięgają czasów pandemii, kiedy Renata Przemyk zaczęła tworzyć tę bardzo kobiecą opowieść. Do współpracy przy realizacji piosenek opartych na tej historii zaprosiła polsko-ukraińską grupę Dagadana. Ten koncert przygotowany został wspólnie z Radiowym Centrum Kultury Ludowej, które 1 kwietnia obchodzi w tym roku swoje 30. urodziny.

A jako jeden z wieczornych prezentów urodzinowych, o godz. 19.00 koncert Lecha Janerki, który w 2023 roku powrócił z nową płytą "Gipsowy odlew falsyfikatu". Jego muzyka i teksty przez lata wpisywały się w historię radiowej Trójki. To ważny i symboliczny powrót na scenę w trójkowym studiu
.
Z kolei o 21.00 koncert Kari Sál i Adama Bałdycha. W roku 2024 wydała ona płytę "Butterfly", w której tworzeniu i nagrywaniu wspomagał ją Adam Bałdych oraz Jacob Karlzon, Kacper Budziszewski, Roman Chraniuk i Dawid Fortuna i to ten album Kari przedstawi trójkowej publiczności 1 kwietnia.

Zaplanowano także spotkania z przedstawicielami świata sztuki i sportu. Gospodarzami specjalnych wydarzeń - także z udziałem publiczności - w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej będą Katarzyna Borowiecka, Michał Nogaś, Krzysztof Łoniewski i Dariusz Urbanowicz. Na rozmowę o współczesnym polskim kinie zaprasza Katarzyna Borowiecka, która spotka się z Agnieszką Smoczyńską ("Silent Twins"), Pawłem Maśloną ("Kos") i Janem P. Matuszyńskim ("Żeby nie było śladów").

Z kolei Michał Nogaś zaprasza na spotkanie z Zytą Rudzką (ubiegłoroczną laureatkę Nagrody Literackiej "Nike"), Joanną Kuciel-Frydryszak (zdobywczynią Nagrody im. Teresy Torańskiej i Bestsellerów Empiku) oraz Grzegorzem Piątką (posiadaczem "Paszportu Polityki" oraz Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii esej).

Krzysztof Łoniewski i Dariusz Urbanowicz zaprosili na urodzinowe spotkanie aktorkę Annę Dereszowską i siatkarza Andrzeja Wronę. Dwa różne światy - w teorii - a wiele punktów wspólnych.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Słsba i nudna zrobiła się Trójka. Brakuje sobotniego wieczornego i przebojowego departamentu rytmu którego fajnie się słuchało. Również w innych godzinach jakoś nudno i ponuro. Wróciłem do Zetki i RMF-u.
 1  
POLECAM TRÓJKE PRZESKOCZYŁA ANTYRADIO
 0