Łukasz Szewczyk27.03.2024 (11:59)brak komentarzy

Technologie, które zmienią oblicze ludzkości. Serial "NASA: kosmiczne innowacje" w National Geographic

• NASA to nie tylko najważniejsza agencja kosmiczna na świecie, ale i fenomen popkulturowy.
• Dzięki programowi "NASA: kosmiczne innowacje" widzowie będą mogli zobaczyć nieznane dotąd oblicze tej wspaniałej marki. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć aktualnie rozwijane projekty i poznać ludzi, którzy nad nimi pracują.
"NASA: kosmiczne innowacje"
Dzięki serii widzowie przeniosą się między innymi do Centrum Badawczego NASA w Dolinie Krzemowej. Tam jeden z najbardziej kreatywnych zespołów naukowych udoskonala projekt kosmicznego drona. Te małe obiekty latające mają zupełnie inne zastosowanie niż ich ziemskie odpowiedniki - ich przeznaczeniem jest asystowanie w codziennych czynnościach astronautów.
Arcyciekawie zapowiada się wizyta w najstarszych ośrodkach terenowych NASA. W jednym z nich testowano słynnego Apollo, który później lądował na Księżycu! Dziś te zasłużone miejsca, mimo upływu czasu, nadal dostarczają wielu kosmicznych innowacji. Bada się tam między innymi nowoczesne sposoby na magazynowanie energii. W programie wyraźnie widać, że wynalazki, które początkowo mają przeznaczenie kosmiczne, z czasem trafiają do codziennego użytku, zmieniając oblicze życia na Ziemi.

W jaki sposób odbywa się dostarczanie paliwa do statków kosmicznych w przestrzeni kosmicznej? Kim są ludzie, którzy zajmują się serwisowaniem satelitów NASA? Jak w międzyplanetarnych warunkach sprawdza się dobrze znany system kontroli GPS? To tylko niektóre z wielu pytań, na które odpowiedź dostarczy widzom sześcioodcinkowy serial "NASA: kosmiczne innowacje". Jego premiera odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godz. 21:00 w National Geographic.