Łukasz Szewczyk29.03.2024 (9:23)brak komentarzy

Sebastian Parfjanowicz zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet

• Sebastian Parfjanowicz w keirtniu dołączy do redakcji Przeglądu Sportowego Onet i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego.
• Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubiegłego roku.
• Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
Sebastian Parfjanowicz
- W Przeglądzie Sportowym Onet stawiamy na rozwój w wielu kierunkach. Sebastian przez lata pracy dał się poznać jako świetny dziennikarz, sprawny reporter i menedżer, który ma zestaw umiejętności potrzebnych naszej redakcji. To duże wzmocnienie i nie mam żadnych wątpliwości, że Sebastian pomoże nam w realizacji celu, czyli budowy najlepszego i największego serwisu sportowego w Polsce pod każdym względem. Razem z moim drugim zastępcą Łukaszem Godlewskim chcemy rozwijać redakcję pod względem zasięgowym i multimedialnym - mówi Kamil Wolnicki, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet.
Sebastian Parfjanowicz był dotąd szefem połączonych redakcji informacji i Internetu TVP Sport. Zaczynał w 2000 roku przychodząc na staż do Przeglądu Sportowego. Po 4 latach był tam szefem działu Inne Sporty i redaktorem wydań. W 2008 roku został reporterem TVP Sport. Pracował przy najważniejszych sportowych wydarzeniach, 8 razy był korespondentem gazety, a później telewizji na igrzyskach olimpijskich. W 2020 roku w TVP Sport został szefem połączonych redakcji informacji i Internetu. Był pomysłodawcą i prowadzącym programu Eurodebata podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej 2021, potem współautorem projektu telewizyjno-internetowego Katar 2022 w TVP Sport.