Łukasz Szewczyk29.03.2024 (10:54)brak komentarzy

"Zbrodnie lekarzy dusz". Mroczne strony psychologii w nowym podcaście TOK FM

• W kwietniu na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM będzie miał premierę nowy cykl podcastowy zatytułowany "Zbrodnie lekarzy dusz".
• Jego autorką jest Jagna Kaczanowska, dziennikarka i psycholożka.
"Zbrodnie lekarzy dusz"
"Zbrodnie lekarzy dusz" to liczący osiem odcinków cykl, w którym zostaną przedstawione najciemniejsze strony w historii psychologii. Jagna Kaczanowska opowie o nieetycznych eksperymentach i terapiach, a także psychiatrach i psychologach, którzy przekroczyli granice nieprzekraczalne.
- Wychodząc od psychologicznego "true crime" - nieetycznego, okrutnego eksperymentu czy terapii - rozmawiamy o meandrach ludzkiej psychiki - mówi autorka podcastu.

W każdym z odcinków zostanie przedstawiona jedna historia. Stanie się ona pretekstem do rozmów z gośćmi - ekspertami w danym obszarze. Wśród tematów odcinków "Zbrodni..." będzie m.in. słynny stanfordzki eksperyment więzienny, lobotomia, czy "leczenie" homoseksualizmu za pomocą elektrowstrząsów.

Jagna Kaczanowska to psycholożka i dziennikarka od lat zawodowo interesująca się psychologią. Jest m.in. autorką książek, a także współautorką popularnego podcastu "Dialogi waginy i penisa" (wraz z Andrzejem Gryżewskim i Beatą Biały).

Premiera 2 kwietnia o godz. 12:00 na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. Tego dnia pojawią się dwa pierwsze odcinki - pierwszy z nich będzie dostępny dla wszystkich, a kolejne - dla subskrybentów TOK FM Premium. Nowe odcinki będą publikowane co wtorek.

Za redakcję cyklu i reżyserię postprodukcji odpowiada Bartosz Dąbrowski, za produkcję - Magda Birecka, a oprawę graficzną przygotował Andrzej Piłatowicz / Studio Zaiste.