Łukasz Szewczyk29.03.2024 (11:52)brak komentarzy

Canal+ na kwiecień. "Miało Cię nie być", "Święto ognia", "Brygada"

• Filmowo-serialowe hity Canal+ na kwiecień 2024
"Miało Cię nie być" / © fot. Karina Lempkowska, prod. Serce, dystr. Kino Świat 2024
"Miało Cię nie być" / © fot. Karina Lempkowska, prod. Serce, dystr. Kino Świat 2024
FILM
"Święto ognia" (od 1 kwietnia) to wzruszający film Kingi Dębskiej o rodzinie, marzeniach i radości życia. Anastazja to dwudziestoletnia dziewczyna zmagająca się z porażeniem mózgowym. Bohaterka filmu uzależniona jest od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w przystojnym chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, z radością porwałaby go na romantyczną randkę na drugi koniec świata. Niestety to tylko marzenia. Anastazja od dziecka przykuta jest do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka, bo tak nazywają ją najbliżsi, nie traci pogody ducha, a swoim optymizmem potrafi zarazić wszystkich wokoło. Najlepszą relację ma z nią jej starsza siostra Łucja - wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Rodzeństwo samotnie wychowuje dzielny ojciec Poldek. Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka - Józefina. To za sprawą tej kobiety Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą.
"Pierwszy dzień mojego życia" (od 2 kwietnia). Gdy czworo bohaterów chce popełnić samobójstwo, enigmatyczny nieznajomy zawiera z nimi pakt. Zanim zdecydują się na ostateczny krok, daje im możliwość obserwować przez tydzień, jak potoczy się życie, kiedy ich już nie będzie. Potem muszą zadecydować, czy wciąż pragną odejść.

"Pora odkupienia" (od 4 kwietnia). Antonio Banderas jako cyngiel mafii, przeciwstawiający się gangowi handlującemu kobietami. Cuda jest głównym egzekutorem mafii. Postanawia jednak poświęcić wszystko, na co pracował przez lata, gdy odkrywa, że jego szefowa zajmuje się handlem kobietami. Świadomy konsekwencji, zadziera z bezwzględnymi kryminalistami, by znaleźć odkupienie i stanąć po stronie tego, co słuszne.

"Mizantrop" (od 6 kwietnia). Trzymający w napięciu kryminał cenionego i nagradzanego Damiána Szifróna, z zawodu reżysera, scenarzysty, a także montażysty. Seryjny morderca od lat pozostaje nieuchwytny, a jego motywacje nieodgadnione. Po głośnym zamachu, szef jednostki FBI werbuje utalentowaną policjantkę, której problemy osobiste zdają się być kluczem do pokrętnej psychiki zabójcy. Wspólnymi siłami agenci zaglądają w głąb ludzkiej natury w poszukiwaniu zależności między przemocą a miłością.

"Diabelka jazda" (od 11 kwietnia). Nicolas Cage jako pasażer z piekła rodem, który porywa przypadkowego kierowcę. Do samochodu pewnego mężczyzny wsiada uzbrojony nieznajomy i trzymając kierowcę na muszce każe mu jechać przed siebie. Rozpoczyna się mordercza walka o przetrwanie, w której, jak wkrótce się okaże, nie wszystko jest takie, jakie się wydaje.

"Miało Cię nie być" (od 13 kwietnia). Siedemnastoletnia Mańka nieoczekiwanie wkracza do świata swojego ojca, z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Dziewczyna nie zamierza pozostać w nim długo, ale mężczyzna jak zwykle będzie musiał pokrzyżować jej plany. Ojciec odkrywa, że dziewczyna jest w nieplanowanej ciąży i postanawia pomóc jej w trudnym momencie życiowym. Co jednak czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o rozterkach dorastającej nastolatki? Zdesperowany ucieka się do poszukiwania wsparcia i rady u swoich ówczesnych partnerek. Spotkania z barwnymi kobietami, wśród których znajdą się zarówno wojująca feministka jak i tancerka z nocnego klubu, staną się dla niego i córki szansą na nowy początek.

"Egzorcyzmy siostry Ann" (od 20 kwietnia). Ann jest przekonana, że jej powołaniem jest walka z demonami. Wie, że na skutek dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa otrzymała wyjątkowy dar. Kościelne zasady są jednak jednoznaczne - egzorcystami mogą być tylko księża. Dla kobiet spotkanie z demonem jest po stokroć bardziej niebezpieczne. Pragnienie Ann jest silniejsze niż strach i rozsądek. Otrzymuje pozwolenie na uczestnictwo w procesie szkolenia egzorcystów z pozycji obserwatorki. Podczas jednej z przerażających sesji, Ann doświadcza obecności demona o niesłychanej mocy. Jest on zbyt potężnym przeciwnikiem dla początkujących. Jednak wkrótce okazuje się, że jedyną osobą mogącą stawić mu czoła jest właśnie siostra Ann.

"Golda" (od 20 kwietnia). Jest rok 1973, wojna Jom Kipur. Izrael zaatakowany przez Egipt i Syrię znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Wojna toczy się na dwóch frontach podczas jednego z najważniejszych świąt judaizmu. Film przedstawia dramatyczne wydarzenia z perspektywy sztabów kryzysowych i tonących w kłębach dymu papierosowego gabinetów polityków.

"Hipnoza" (od 27 kwietnia). Zdeterminowany by odnaleźć swoją zaginioną córkę, oficer Danny Rourke zanurza się w świat iluzji i hipnozy. Podąża śladami niebezpiecznego mężczyzny, który potrafi wpływać na umysły, a co najważniejsze - zdaje się być kluczem do rozwiązania zagadki. By położyć kres jego morderczym działaniom, Danny sięga po pomoc utalentowanej hipnotyzerki.

SERIAL
"Granica brodni 3" (od 1 kwietnia). Trzeci sezon niemieckiego serialu kryminalnego w reżyserii Christophera Schiera. Górzysta alpejska granica między Niemcami a Austrią znowu staje się areną mrocznych wydarzeń. Inspektor Ellie Stocker i Gedeon Winter, dotychczas wrogo do siebie nastawieni, muszą połączyć siły by wyjaśnić tajemnicze okoliczności.

"C*A*U*G*H*T" (od 3 kwietnia). Australijscy żołnierze zostają zabrani do niewoli w pewnym rozdartym konfliktem kraju. Porywacze omylnie biorą ich za Amerykanów i publikują w sieci filmik z udziałem pojmanych. Nagranie staje się viralem, zaś wojacy z antypodów dochodzą do wniosku, że bycie jeńcem wcale nie jest takie złe. Komediowy serial wyprodukowany przez Seana Penna oraz z jego udziałem.

"Brygada" (od 5 kwietnia) to serial kryminalny, w którym na czele specjalnej grupy B.R.I staje nowy człowiek załogi, Saïd. Dotychczas grupą przewodził niezłomny Patrick Prigent, charyzmatyczny policjant o niejasnych relacjach z gangsterskim światem. Elitarna jednostka do walki z przestępczością zorganizowaną staje przed kolejnym wyzwaniem. W Paryżu trwa brutalna konfrontacja pomiędzy klanem Perezów i braćmi El Hassani.

"Dyżur" (od 20 kwietnia). Bohaterka serialu, Ella pracuje jako położna w miejskim szpitalu. Ella i jej koledzy codziennie podejmują dramatyczne decyzje, pracują pod presją czasu i na granicy wyczerpania, na niekończących się dyżurach. Dzień i noc testują swoje siły i ideały w nierównej walce z realiami życia zawodowego i osobistego.

"Vigil 2" (od 24 kwietnia). Drugi sezon serialu Vigil od twórców "Line of Duty" przenosi nas z dusznych wnętrz łodzi podwodnych w plenery Bliskiego Wschodu, gdzie Amy Silvia prowadzi śledztwo w sprawie nieudanego testu broni, w wyniku którego zginęli przedstawiciele sojuszników z krajów arabskich. Serial stawia przed nami istotne pytanie, czy Amy nie podda się naciskom politycznym, wytrzyma presję i odkryje prawdę stojącą za tym pozorowanym wypadkiem?

DOKUMENT
"Stanley Tucci. W poszukiwaniu włoskich smaków" (od 2 kwietnia). Amerykański aktor, producent filmowy, reżyser i scenarzysta. Stanley Tucci w dokumencie odwiedza Włochy. Gości w każdym z dwudziestu regionów słonecznej Italii, aby poznać ich niepowtarzalną kuchnię, a poprzez nią także kulturę i historię miejscowych. Podróżuje i poszukuje tradycyjnych i niezapomnianych smaków Italii.