Łukasz Szewczyk10.04.2024 (15:21)2 komentarze

Canal+ kręci drugi sezon polskiego serialu "Minuta ciszy"

• Historia Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy, rusza z kolejnym sezonem.
• W rolach głównych powracają Robert Więckiewicz i Piotr Rogucki,
• Premierę serialu "Minuta ciszy 2" zaplanowano na 2025 rok
Canal+ kręci drugi sezon olskiego serialu "Minuta ciszy"
Mistrzowska obsada, czarny humor i absurdalne kulisy branży pogrzebowej w pełnej mrocznych tajemnic polskiej prowincji to wizytówka produkcji wyróżnionej nominacją do Polskich Nagród Filmowych Orły 2022. Tomasz Raczek nazwał pierwszy sezon "przekraczającym granice", Małgorzata Major z Serialowej "mocnym uderzeniem w polską mentalność", a Aneta Kyzioł z Polityki zwróciła uwagę na "wiarygodnie pokazane życie polskiej prowincji, wielowymiarowych bohaterów i bohaterki, naturalnie brzmiące dialogi i wspaniale ryzykowne poczucie humoru".
- Zapraszamy ponownie do Bożej Woli. Podobnie jak w pierwszym sezonie będzie tu trochę śmiesznie i trochę strasznie, a walka o powodzenie funeralnego biznesu w prowincjonalnym miasteczku wejdzie na zupełnie nowy poziom - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska.

Za nową odsłonę "Minutę ciszy" odpowiadają twórcy pierwszego sezonu - reżyser Jacek Lusiński wraz ze współscenarzystą Szymonem Augustyniakiem, nagrodzeni Złotym Lwem na Festiwalu w Gdyni za scenariusz do filmu "Subuk".

W rolach głównych powrócą Robert Więckiewicz, Piotr Rogucki, Aleksandra Konieczna, Karolina Bruchnicka, Magdalena Popławska, Adam Bobik i Grzegorz Wolf. Wśród obsady nie zabraknie również nowych twarzy. Producentami są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak z CANAL+ oraz Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham i Piotr Walter z AURUM FILM.

Premiera drugiego sezonu "Minuty ciszy" w 2025 r roku na antenie Canal+ Premium oraz w serwisie Canal+ Online.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Pierwszy sezon był genialny. Szkoda, że na drugi przyjdzie poczekać aż do 2025 roku.
 3  
Serie a nie sezon. Żeby był sezon musi się ukazywać sezonowo wiosna i jesień a jeśli przerwa jest dłuższa to jest seria
 5  

Polecamy