Łukasz Szewczyk11.04.2024 (22:37)4 komentarze

Nowa "Akademia Pana Kleksa" od maja w Netflix (wideo)

• Prosto z kina do Netflixa
Akademia Pana Kleksa
Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak. To świat narysowany umysłem dziecka, ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co, jeśli je złamiesz? Ta bajka się dopiero pisze... A piszą ją wybitni polscy aktorzy - m.in. wcielający się w postać Ambrożego Kleksa Tomasz Kot oraz grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. Na ekranie, w roli tajemniczego Doktora, pojawia się również Piotr Fronczewski.
"Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę...


Nowa "Akademia Pana Kleksa" od 8 maja 2024 roku na platformie Netflix

Komentarze (1 - 4 z 4)

Ciekawy trend. Zagraniczne serwisy streaminowe wyrywają sobie prawa do kolejnych polskich filmów (patrz filmy kupowane przez Netflix, SkyShowtime czy Amazon Prime Video).
 2  
faktycznie hicior nad hiciory.
 2  
Nie gadaj. Ja jestem bardzo zadowolony. Najlepszy film roku. Netflix najlepsza platforma.
 5  
ja niewytrzymalem do 1 min trailera. Nie moje klimaty. Chociaż cieszy fakt, że w stramingu pojawia się coraz więcej polskich filmów, a nie jedynie amerykańska tandeta.
 1