Łukasz Szewczyk12.04.2024 (15:13)brak komentarzy

Startuje nowy sezon Ekstraligi w Canal+. Nowa antena emisji, transmisja na YouTube

• W ten weekend rusza nowy sezon żużlowej Ekstraligi
• Niedzielne mecze będzie można oglądać na w Canal+ Sport (do tej pory Canal+ Sport 5)
• Na początek nowego sezonu Canal+ przygotował gratkę dla kibiców czarnego sportu - transmisję na YouTube
EBUT.PL STAL Gorzów – KS APATOR Toruń
Rozpoczyna się nowy sezon żużlowej PGE Ekstraligi. Z okazji inauguracji rozgrywek CANAL+ przygotował niespodziankę dla fanów "Czarnego Sportu". Niedzielny mecz pierwszej rundy: EBUT.PL STAL Gorzów - KS APATOR Toruń (14 kwietnia, godz. 19:15) będzie transmitowany "na żywo" na otwartym kanale CANAL+ SPORT w serwisie YouTube. Jednocześnie spotkanie będzie pokazywane na antenie CANAL+ SPORT. Przedmeczowe studio rozpocznie się o 18:45. Poprowadzi je Michał Mitrut. Jego gościem będzie legendarny żużlowy trener - Marek Cieślak. Spotkanie w Gorzowie skomentują: Maciej Noskowicz i Patryk Malitowski.
- Udostępniając na YouTube niedzielny mecz PGE Ekstraligi w pierwszej rundzie sezonu 2024, przypominamy kibicom, że przerwa w żużlowych rozgrywkach ligowych dobiegła końca. Starcie w Gorzowie Wielkopolskim to jeden z hitów pierwszej kolejki. Transmisja spotkania na ogólnodostępnej antenie jest znakomitą okazją do popularyzacji żużla i pokazania go zupełnie nowej widowni. Być może znajdą się tacy, którzy pierwszy raz będą mieli okazję oglądać mecz żużlowy i to na najwyższym możliwym poziomie. Polska PGE Ekstraliga to w końcu zdecydowanie najlepsza żużlowa liga świata. Zapowiada się fantastyczne starcie i kapitalne biegi - mówi aciej Glazik, szef redakcji żużlowej CANAL+


EBUT.PL STAL Gorzów jest uważana obok ORLEN Oil Motoru Lublin i BETARD SPARTY Wrocław za jednego z faworytów sezonu 2024. W opinii wielu ekspertów tylko gorzowianie i wrocławianie będą w stanie rywalizować z lubelskimi obrońcami tytułu mistrzów Polski. Dużo w EBUT.pl STALI będzie zależało od dyspozycji lidera - Martina Vaculika, ale także od Andersa Thomsena czy Szymona Woźniaka. Uwaga kibiców spadnie też na młodych: Jakuba Miśkowiaka i Oskara Palucha.

KS APATOR TORUŃ przed początkiem sezonu wymieniany był jako czwarta potencjalna siła PGE Ekstraligi. Dwa kluczowe nazwiska w zespole to: Patryk Dudek i Robert Lambert. Dla obu poprzedni rok nie był zbytnio udany, ale obaj mają potencjał na średnią punktów na bieg, przekraczającą 2,0. W toruńskiej ekipie nie można też zapominać o Emilu Sajfutdinowie.

To wszystko sprawia, że niedzielny mecz zapowiada się niezwykle ciekawie. Po ostatnim biegu, w okolicach godziny 21:15 rozpocznie się "Magazyn PGE Ekstraligi". Będzie transmitowany bezpośrednio ze stadionu w Gorzowie Wielkopolskim i również będzie dostępny na kanale YouTube. Poprowadzi go Michał Mitrut. W studiu będą również: Marek Cieślak, Patryk Malitowski, Piotr Kaczorek i Leszek Demski.


Przypominamy, że wraz z początkiem nowego sezonu żużlowego nastąpi zmiana kanałów, transmitujących niedzielne spotkania Ekstraligi. Od pierwszej kolejki PGE Ekstraligi główną anteną rozgrywek będzie CANAL+ SPORT. To najważniejsza sportowa antena właściciela praw telewizyjnych do najlepszej żużlowej ligi na świecie - CANAL+.

Co niedzielę na CANAL+ SPORT transmitowane będą dwa hitowe mecze PGE Ekstraligi. Do tej pory wszystkie wydarzenia żużlowe były pokazywane na CANAL+ SPORT5 (dawne NC+). Na tym kanale nadal będzie mnóstwo żużla, to właśnie tam transmitowane będą m.in. mecze Metalkas 2. Ekstraligi i Krajowej Ligi Żużlowej (trzeci poziom rozgrywkowy) oraz takie turnieje jak np.: Indywidualne Mistrzostwa Polski. Ponadto piątkowe spotkania PGE Ekstraligi w sezonie 2024 (tak samo jak przed rokiem) będą dostępne w Eleven Sports. Już w najbliższy piątek nowe rozgrywki PGE Ekstraligi zainauguruje mecz: BETARD SPARTA Wrocław - NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra (godz. 16.00).

Na początku marca CANAL+ Polska nabył prawa telewizyjne do spotkań PGE Ekstraligi na lata 2026-2028 oraz do Metalkas 2. Ekstraligi na lata 2025-2027. Tym samym stacja na dobre stała się domem "Czarnego Sportu", gwarantując transmisję w najwyżej jakości.

Weekend z żużlem na antenach Canal+:

Sobota (13 kwietnia):
• 16:25 2 Ekstraliga: #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań - INNPRO ROW Rybnik (Canal+ Sport 5)
Komentarz: Edward Durda, Robert Sitnicki
• 18:30 2 Ekstraliga: TEXOM STAL Rzeszów - H. SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź (Canal+ Sport 5)
Komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski

Niedziela (14 kwietnia):
• 13:30 2 Ekstraliga: ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz - ARGED MALESA Ostrów Wlkp. (Canal+ Sport 5)
Komentarz: Mateusz Dziopa, Wojciech Dankiewicz
• 13:55 2 Ekstraliga: ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk - CELLFAST WILKI Krosno (Canal+ Online)
Komentarz: Edward Durda, Robert Sitnicki
• 16:00 Ekstraliga: ZOOLESZCZ GKM Grudziądz - ORLEN OIL Motor Lublin (Canal+ Sport)
Komentarz: Tomasz Dryła, Piotr Świderski
• 18:45 Ekstraliga: EBUT.PL STAL Gorzów - KS APATOR Toruń (Canal+ Sport i YouTube)
Komentarz: Maciej Noskowicz, Patryk Malitowski
• 21:15 Magazyn PGE Ekstraligi (Canal+ Sport i YouTube)
Prowadzący: Michał Mitrut METALKAS 2. EKSTRALIGA

Poniedziałek (15 kwietnia):
• 22:00 Magazyn Metalkas 2. Ekstraligi (Canal+ Sport 5)