Łukasz Szewczyk03.05.2024 (11:33)brak komentarzy

"Bokser". Najważniejsza walka w życiu jesienią w Netflixe

• Polski dramat "Bokser" to uniwersalna historia o drodze do spełnienia marzeń
• Premiera filmu z Erykiem Kulmem jr. i Adą Chlebicką już jesienią w Netflixie
"Bokser"
Najnowszy film Mitji Okorna, Bokser, to historia o pogoni za marzeniami, odwadze, ale i o gorzkiej cenie sukcesu. W rolach głównych zobaczymy Adę Chlebicką oraz Eryka Kulma jr, który by wcielić się w rolę profesjonalnego pięściarza, przeszedł prawdziwą metamorfozę.
"Bokser" opowiada o losach Jędrzeja - ambitnego, porywczego sportowca, i jego żony Kasi, którzy uciekają z komunistycznej Polski do Anglii, by wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość i spełnić marzenia Jędrzeja o zawodowej karierze bokserskiej. Okazuje się jednak, że życie na Zachodzie nie jest usłane różami, a kolejne wyzwania pojawiające się na drodze do szczęścia skutecznie gaszą młodzieńczy zapał. Jędrzej decyduje się przełknąć swoje ego i wziąć udział w pojedynku, który może odmienić los obojga.

- Eryk Kulm jr, który jest świetnym aktorem, poświęcił wiele miesięcy, aby nabrać masy ciała, zbudować sylwetkę i kondycję do roli Jędrzeja. To sprawiło, że zarówno w scenach walki, jak i poza ringiem wypada spektakularnie. Z kolei rola Ady Chlebickiej, silnej kobiety stojącej za mężczyzną i jego dzikim pościgiem za sukcesem, jest równie ważną postacią, bo toczy walkę swojego życia na innej płaszczyźnie w tej słodko-gorzkiej opowieści o marzeniach i poświęceniu - opowiada Mitja Okorn, reżyser filmu.

Przygotowania Kulma jr do wejścia w rolę trwały ponad pół roku. Aby stanąć na ringu, aktor musiał przyswoić techniki bokserskie, a pion produkcji dostosować otoczenie do realiów z dawnych lat.

- Chcieliśmy, żeby wszystko wyglądało jak najbardziej wiarygodnie - począwszy do wyglądu bohatera, jak i przez walkę oraz atmosferę świata, w której przyszło mu budować karierę. To wymagało wiele pracy i jeszcze więcej poświęceń - podkreśla Maciej Kawulski, producent filmu Bokser.

W filmie zobaczymy również Eryka Lubosa, który wcielił się w rolę wujka Jędrka, wspierającego go w bokserskiej karierze. Scenarzystą i reżyserem Boksera jest Mitja Okorn, który pracował nad scenariuszem wspólnie z Lucasem Colemanem i Ivanem Bezmarevićem. Za produkcję odpowiedzialna jest firma OpenMind production oraz producent Maciej Kawulski.

Premiera filmu "Bokser" jesienią 2024 roku w Netflixie