Łukasz Szewczyk06.05.2024 (19:08)brak komentarzy

"Spadek". Jan Peszek i Maciej Stuhr nowej w komedii Netflixa

• Netflix zapowiada nową polską komedię.
"Spadek"
"Spadek" w reżyserii Sylwestra Jakimowa to komedia o losach skłóconych członków rodziny, którzy będą mieli szansę odbudować utracone więzi, ale - przede wszystkim - wzbogacić się o niemały majątek. W rolę bohatera całego zamieszania, wuja Władysława, wcieli się Jan Peszek, którego po raz pierwszy będzie można oglądać w produkcji oryginalnej Netflixa.
Gdy w wyniku nagłego wypadku umiera ekscentryczny milioner, jego rodzina zbiera się, aby wysłuchać ostatniej woli zmarłego. Każdy z nich ma jeden cel - chce zdobyć jak największą część spadku. Splot wydarzeń prowadzi ich do tajemniczej willi, pełnej ukrytych pokoi, korytarzy i sekretów przeszłości. Skonfliktowani krewni nie wiedzą jednak, że wuj - wynalazca i miłośnik quizów - specjalnie dla nich w swojej posiadłości przygotował kilka niespodzianek. W czasie rozwiązywania łamigłówek, członkowie rodziny przejdą przez jeszcze jeden, największy test - współpracy z odzyskanymi najbliższymi.

W rolach członków rodziny wystąpią m.in. Maciej Stuhr, Joanna Trzepiecińska oraz Mateusz Król. W filmie zobaczymy również Gabrielę Muskałę, Piotra Packa, Piotra Polaka, Adama Ferencego, Franka Słomińskiego i Józefinę Karnkowską. Za reżyserię odpowiada Sylwester Jakimow, natomiast scenariusz filmu przygotował Łukasz Sychowicz. "Spadek" to kolejny tytuł Netflixa wyprodukowany przez Orphan Studio wraz z Jerzym Dzięgielewskim, Pawłem Hebą, Maciejem Sojką i Romanem Szczepanikiem.

Premierę filmu "Spadek" Netflix zaplanował na 2024 rok