Łukasz Szewczyk08.05.2024 (11:03)2 komentarze

Max kręci polski thriller sensacyjny. Serial "Przesmyk"

• Trwają zdjęcia do jednego z pierwszych polskich seriali oryginalnych dla platformy streamingowej Max.
• W roli głównej wystąpi aktorka Lena Góra.
• Za reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński.
Lena Góra w serialu "Przesmyk"
"Przesmyk" opowiada historię Ewy Oginiec, która po osobistej tragedii chce wycofać się z wywiadu i zacząć normalne życie. Wszystko komplikuje się, kiedy jej partner Skiner, który także jest agentem, zostaje zdemaskowany przez wywiad rosyjski i znika bez śladu.
"Przesmyk" to thriller sensacyjny pokazujący widzom współczesne środowisko szpiegowskie w trakcie rodzącego się konfliktu i wielu napięć międzynarodowych. To także historia jednostki uwikłanej w specyfikę pracy w służbach specjalnych, z której tak naprawdę nigdy nie można zrezygnować. Serial pokazuje mechanizm międzynarodowej prowokacji, a także walkę wywiadów w rzeczywistości wojny hybrydowej. Akcja serialu rozgrywać się będzie wiosną 2021 roku.

W głównej roli wystąpi Lena Góra - Polka, Amerykanka, aktorka, scenarzystka, twórczyni filmów. Polskiej widowni znana z serialowej superprodukcji Canal+ "Król" Jana P. Matuszyńskiego oraz z głównej roli w produkcji Netflix "Noc w przedszkolu". Współautorka scenariusza oraz odtwórczyni głównej roli u boku nominowanego do Oscara Johna Hawkes'a, w szeroko nagrodzonym filmie "Roving Woman", którego producentem wykonawczym był sam Wim Wenders. Nominowana do Orłów 2024 za film "Imago", w którym Lena zagrała główną rolę i za którego scenariusz została nagrodzona podczas festiwalu w Cannes w 2019 roku. Lena wciela się w postać swojej własnej matki Eli. Podczas festiwalu Karlovy Vary Imago otrzymało nagrodę Międzynarodowych Krytyków FIPRESCI za najlepszy film, a krytycy określili postać wykreowaną przez Lenę jako "jedną z najważniejszych postaci kina Arthousowego od lat" (Cineuropa). Lena jest laureatką Złotego Anioła Bella Women dla najlepszej Europejskiej aktorki 2023 oraz nagrody za najlepszą aktorkę podczas FPFF Gdynia 2023.

Twórcy serialu: producent - Tomasz Blachnicki, reżyseria - Jan P. Matuszyński, autor zdjęć - Kacper Fertacz, scenografia - Maciej Fajst, kostiumy - Katarzyna Baran, charakteryzacja - Pola Guźlińska, kierownik produkcji - Tomasz Parnowski.

Komentarze (1 - 2 z 2)

To mieli nic polskiego nie robić? A co z Wataha 4?
 0  
Warner-Discovery przesuwa projekty TVN/Player do Maxa
 0