Łukasz Szewczyk09.05.2024 (16:42)brak komentarzy

SkyShowtime kręci polski serial kryminalny. "Śleboda"

• Przedstawiciele serwisu SkyShowtime ogłosili, że na Podhalu trwają właśnie zdjęcia do najnowszej produkcji własnej w Polsce.
• Serial SkyShowtime Original "Śleboda" to pierwsza produkcja nad Wisłą realizowana na zamówienie serwisu.
Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original "Śleboda"
Sześcioodcinkowy serial SkyShowtime Original "Śleboda" oparty zostanie na pierwszej części popularnej serii etno-kryminałów autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego. Za reżyserię odpowiada Michał Gazda wspólnie z Bartoszem Blaschke. Autorem zdjęć jest Tomasz Augustynek. Producentką serialu jest Magdalena Szwedkowicz.
- Jesteśmy podekscytowani, że możemy przenieść na ekran tę porywającą powieść. Wraz z Marią Dębską, Maciejem Musiałem i Piotrem Packiem na czele obsady, nie możemy się doczekać, jak w nadchodzących miesiącach serial nabierze kształtu. Oryginalne seriale, takie jak "Śleboda", reprezentują nasze nieustające zaangażowanie w dostarczanie naszym widzom lokalnej rozrywki, produkowanej przez lokalnych twórców i z udziałem lokalnych gwiazd - powiedział Kai Finke, Chief Content Officer w SkyShowtime.

W roli głównej zobaczymy Marię Dębską w roli Anki Serafin, wykładowczyni uniwersyteckiej. Maciej Musiał zagra dziennikarza Sebastiana Strzygonia, a Piotr Pacek pojawi się jako Jędrek Chowaniec - lokalny policjant. Serial opowie historię młodej antropolożki z Krakowa (Maria Dębska), która w poszukiwaniu siebie ucieka w góry i przypadkowo odkrywa zwłoki. Anka szybko zostaje wplątana w rozwiązanie zagadki morderstwa, a jej losy nierozerwalnie splatają się z Sebastianem (Maciej Musiał), zuchwałym dziennikarzem szukającym sensacji, oraz Jędrkiem (Piotr Pacek), lokalnym policjantem, z którym mieli się ku sobie jako nastolatkowie.

Kolejni członkowie obsady zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.