Łukasz Szewczyk13.05.2024 (15:15)brak komentarzy

"Wszystkie nasze strachy" w Kino Polska

• Zwycięzca i wielkie objawienie 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to przejmująca do bólu opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
"Wszystkie nasze strachy"
Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy
w Warszawie, a instalacje służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest dres ozdobiony tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się
w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia,
a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.
Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia artysty Daniela Rycharskiego - barwnej i łączącej skrajności postaci, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W roli głównej Dawid Ogrodnik - gwiazda hitów "Ostatnia Rodzina", "Jesteś Bogiem" i "Chce się żyć", dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej - Orzeł, licznych wyróżnień na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tytułu Shooting Star 2019, przyznawanego najbardziej obiecującym aktorom europejskiego kina. Na ekranie partnerują mu wybitne osobowości polskiej kinematografii, w tym: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz Piotr Trojan. Film wyreżyserowali Łukasz Ronduda oraz Łukasz Gutt, który stworzył także zdjęcia do filmu. Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film "Wszystkie nasze strachy" zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur - Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.

Emisja filmu "Wszystkie nasze strachy" w niedzielę (26 maja 2024 roku) o godz. 20.00 na antenie Kino Polska.