Łukasz Szewczyk14.05.2024 (8:58)brak komentarzy

Disney+ kręci pierwszą polską produkcję. Serial kryminalny "Breslau"

• Disney+ ogłosił start zdjęć do serialu "Breslau" (tytuł roboczy), swojej pierwszej polskiej produkcji oryginalnej.
• W serialu wystąpią m.in. Tomasz Schuchardt, Agata Kulesza i Sandra Drzymalska
Disney+
Akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego rozgrywa się w 1936 roku w ówczesnym Breslau (obecnie Wrocław). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia...
- To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym "Breslau" bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza - powiedziała Magdalena Cieślak, Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.

Producentem serialu jest ATM Grupa, największe niezależne studio produkcyjne w Polsce, wielokrotnie nagradzane, specjalizujące się w produkcji fabularnej, które w swoimi dorobku ma takie tytuły jak: "Wataha", "Zachowaj spokój", "Absolutni debiutanci".

Projekt realizowany jest w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.