Łukasz Szewczyk06.06.2024 (10:03)12 komentarzy

HBO Max zmienia się w Max. Co z obecnymi użytkownikami i 4K?

• Start platformy Max coraz bliżej
• Ważne zmiany dla obecnych użytkowników HBO Max
HBO Max
We wtorek (11 czerwca 2024 roku) rusza nowa platforma streamingowa Max, która zastąpi na rynku HBO Max. Jak przekonują twórcy nowej usługi, będzie największe wydarzenie branży medialnej i rozrywkowej w 2024 roku. Jest to także największa premiera produktu w historii Warner Bros. Discovery. Kilka dni temu ogłoszono ceny pakietów platformy Max w Polsce. Nowa oferta wywołała sporo emocji, szczególnie wśród dotychczasowych użytkowników platformy. Jakie zmiany czekają obecnych użytkowników HBO Max?

Dla użytkowników subskrybujących usługę HBO Max bezpośrednio przez platformę nie będzie wielkiej rewolucji. W dniu startu, po zalogowaniu się do Maxa, zachowają swój dotychczasowy plan subskrypcji, cenę usługi, cechy i funkcjonalności platformy, w tym profile, historię oglądania. Jak precyzuje infolinia pomocy HBO Max, dotychczasowi użytkownicy bezpośredni HBO Max nie będą automatycznie migrowani do nowych pakietów Max. Dla nich zostanie zachowany specjalny pakiet na dotychczasowych zasadach, czyli bez zmiany ceny (29.99 zł), z zachowaniem zniżki (33% na zawsze, jeśli z niej nadal korzystają) oraz technicznymi funkcjonalnościami, w tym 4K czy Dolby Atmos.
Nie wiadomo jednak, czy migracyjny pakiet po HBO Max, będzie traktowany jako bazowy pakiet nowej platformy Max. Co może okazać się ważne, przy aktywacji usług dodatkowych nowej platformy (np. pakietu "Kanały TV i Sport") czy też zapowiadanego dostępu do transmisji z igrzysk olimpijskich. Zgodnie z zapowiedziami, dostęp do tych opcji "wymaga subskrypcji jednego z pakietów bazowych".

Jak zapewniają przedstawiciele HBO Max, w przypadku decyzji przejścia na jeden z trzech nowych pakietów platformy Max, osoby korzystające ze zniżki "33% na zawsze" utrzymają ją, pod warunkiem ciągłości subskrypcji. Zniżka będzie obejmowała tylko miesięczne pakiety bazowe (bez pakietów rocznych i dodatkowych).

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku użytkowników HBO Max, którzy subskrybują usługę u pośredników (platformy satelitarne, sieci kablowe, operatorzy telekomunikacyjni). W większości przypadków, po starcie nowej platformy użytkownicy HBO Max zostają przeniesieni już do nowych pakietów Maxa. O konkretnych zmianach użytkownicy muszą dowiadywać się już bezpośrednio u operatorów zewnętrznych, u których posiadają wykupioną usługę HBO Max.

Grupa Polsat Plus (Polsat Box, Plus, Netia) poinformowała, że wszyscy jej użytkownicy HBO Max zostają zmigrowani do pakietu Standardowego, jednak w ramach promocji, do końca stycznia 2025 roku wszyscy użytkownicy HBO Max zyskają promocyjny dostęp do pakietu Premium. Pakiet Premium będzie dostępny także dla użytkowników z umowami na czas oznaczony. Także Platforma Canal+ informuje, że do końca okresu gwarantowanego umowy, użytkownicy HBO Max otrzymają dostęp do Max w planie Premium. Z kolei Orange przenosi użytkowników do pakietu Standardowego. W przypadku braku akceptacji zmian, wielu operatorów umożliwia rezygnację z usługi bez ponoszenia kary.

Zapowiadana jest też specjalna promocja na pakiety subskrypcji Max dla użytkowników Playera. Szczegóły mają zostać ogłoszone po 11 czerwca.


Pakiety Max (od 11 czerwca):

Pakiet Podstawowy: 19,99 zł miesięcznie lub 199 zł za rok:
• dostęp do treści przy ograniczonej liczbie reklam
• oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
• jakość Full HD.
• dostęp do kanału linearnego TVN HD.

Pakiet Standardowy: 29,99 zł miesięcznie lub 299 zł za rok:
• dostęp do biblioteki treści na żądanie bez reklam.
• oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
• jakość Full HD.
• możliwość pobrania do 30 tytułów, aby oglądać je offline.
• dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.

Pakiet Premium: 49,99 zł miesięcznie lub 499 zł za rok:
• dostęp do biblioteki treści na żądanie bez reklam
• oglądanie seriali, filmów i programów na czterech obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
• jakość Full HD lub 4K, dźwięk Dolby Atmos przy wybranych tytułach.
• możliwość pobrania do 100 dostępnych tytułów, w tym 30 filmów, aby oglądać je offline (obowiązują ograniczenia).
• dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.

Pakiet dodatkowy "Kanały TV i Sport": 20 zł miesięcznie:
• dodatek do każdego bazowego pakietu.
• dostęp do dodatkowej biblioteki 25 kanałów na żywo: TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX.
• relacje z najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym tenisowych Wielkich Szlemów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, Speedway Grand Prix, kolarskich wielkich tourów, wyścigu 24h Le Mans i wielu więcej.
• oglądanie kanałów telewizyjnych i relacji sportowych na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie (w ramach możliwości pakietu bazowego).

Dostęp do transmisji z igrzysk olimpijskich Paryż 2024 będzie obejmował wszystkie pakiety (wymagana subskrypcja jednego z pakietów bazowych).

Komentarze (1 - 10 z 12)

Pięknie to rozegrali xD
 11  
Czyli C+ daje najwięcej jak ktoś podpisał teraz umowę na 2 lata to jest wygrany.
 21  
mi na infolinii powiedzieli, że jeśli wykupione przez AppStore to mam dostęp do biblioteki hbo bez playera. Zostaje 4k i hdr ale brak papki od tvn i igrzysk oraz możliwości korzystania z pakietów telewizyjnych. mi pasuje.
 0  
Ja też mam przez Apple Store wykupione. Kontrakt na rok. Czyli dla nas pozostaje 4K HDR bez oferty HBO. Mi pasuje.
Ciekawe jak to wygląda przez Google store czy też na podobnej zasadzie.
 2  
Miało być bez oferty playera. Czyli papki od TVNu.
 4  
A ja tam się cieszę, że pod jednym dachem będzie HBO, Discovery i TVN. Czekam na start Maxa i rezygnuje z Playera.
 6  
Wszystko ładnie pięknie Max ,Tvn i inne cuda jednym słowem misz masz.
Co się porobiło ze starym dobrym Hbo.
Bardzo serdecznie dziękuję i żegnam się ze stacją Hbo Max.
Od pierwszego lipca witam Prime Video.
 9  
Co się porobiło ze starym dobrym Hbo.
Bardzo serdecznie dziękuję i żegnam się ze stacją Hbo Max.
Od pierwszego lipca witam Prime Video.
No to faktycznie... zmiana po byku xD
 7  
Coś czuję w kościach, że wyjdę na tym Maxie jak Zabłocki na mydle. Korzystam obecnie w Playerze z nieistniejącej już oferty Unlimited za 80zł (obecnie jest ona rozbita na 4 paczki w kwocie 135zł). Już napisali, że dadzą mi HBO na wabia miesiąc w premium później w standardzie czyli bez Atmosa i 4K (jak do tej pory) czyli jakość jak z satelity albo z kablówki czyli do du…y. Znając życie zaczną pewnie w Playerze tak uprzykrzać życie, żebym jak najszybciej zrezygnował i wziął Maxa. Oj, cienko to widzę :(
 12  
eurosport to jedyna wartość w tym wszystkim, i to też nie cały rok, było 10 zł w playerze za eusport bedzie 20 ze smieciowymi kanałami tvn
 2