Łukasz Szewczyk07.06.2024 (11:40)brak komentarzy

"Becoming Karl Lagerfeld" w Disney+

• Moda, romans, historia - wszystko w idealnych proporcjach i dopasowane do gustu najbardziej wymagających widzów.
• Sześcioodcinkowa opowieść o legendarnym projektancie Karlu Lagerfeldzie jest już w całości dostępna na platformie Disney+.
"Becoming Karl Lagerfeld"
Nowa produkcja Disney+ "Becoming Karl Lagerfeld" to kolejny serial debiutujący na platformie poświęcony modzie high fashion. Tym razem widzowie przeniosą się do Paryża w latach 70., kiedy to nieznany szerszej publiczności Karl Lagerfeld podejmuje pierwsze próby przeistoczenia się w projektanta haute couture. To wtedy w jego życiu pojawia się zmysłowy Jacques de Bascher (Théodore Pellerin), ambitny i niefrasobliwy dandys, który inspiruje Lagerfelda, by zmierzył się ze swoim przyjacielem (i rywalem) Yves'em Saint Laurentem (Arnaud Valois), wspieranym przez budzącego respekt biznesmena Pierre'a Bergé'a (Alex Lutz), i odkrył swoje prawdziwe ja.
- Wybraliśmy lata 70., ponieważ Karl nie był jeszcze znany szerszej publiczności. Wtedy też doszło do jego niesamowitego spotkania z Jacques'em de Bascherem, który podsycał jego rywalizację z Yves'em Saint Laurentem. To był czas jego poszukiwań i dążeń do zdobycia uznania. W zasadzie mieliśmy wszystkie dramatyczne składniki, które tworzyły przepis na świetną serię - podkreśla producent serialu Arnaud de Crémiers.

W tym niesamowitym obrazie liczy się każdy detal. O dbałości o szczegóły w odwzorowywaniu paryskiego świata mody z lat 70. świadczy imponująca liczba 2700 strojów wykorzystanych podczas produkcji, z czego 160 zostało specjalnie uszytych przez dział kierowany przez główną kosiumografkę Pascaline Chavanne.

- W tej serii każda postać miała swoje znaczenie, ponieważ Lagerfeld inspirował się całym swoim otoczeniem. To właśnie chcieliśmy przekazać dobierając kostiumy. Naprawdę miał ten niesamowity talent, pozwalający obejmować wszystko, co widział wokół siebie. W naszej pracy nie było przypadkowych decyzji, od Amerykanów nowo przybyłych do Paryża po stałych bywalców Café de Flore czy queerowego tłumu nad brzegiem Sekwany... To były wszystkie części składowe obrazu, który dzięki 2500 statystom udało się powołać do życia - podsumowuje Chavanne.

Historia przedstawiona w serialu została stworzona na podstawie bestsellera "Kaiser Karl" autorstwa Raphaëlle Bacqué (książki wydanej przez Albina Michela).

W głównych rolach występują: Daniel Brühl ("Na zachodzie bez zmian", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Wyścig", "Bękarty wojny", "Good Bye Lenin!") w roli Karla; Théodore Pellerin jako Jacques de Bascher, Arnaud Valois jako Yves Saint Laurent, Alex Lutz jako Pierre Bergé oraz Jeanne Damas jako Paloma Picasso.

Serial w 6. częściach dostępny jest wyłącznie w Disney+.