Łukasz Szewczyk07.06.2024 (11:58)3 komentarze

Canal+ kręci "Edukacja XD", czyli kontynacja hitu "Emigracja XD" (wideo)

• Czy na Malcolma i Stomila, po uniknięciu brutalnej śmierci na polu kapusty w Jukeju, czeka spokojne życie w miejscowości o liczbie mieszkańców 10 000 - 19 999?
• Oczywiście, że nie, ponieważ bohaterowie ze Światowej Stolicy Agrestu przeprowadzają się do prawdziwej stolicy - Warszawy.
"Edukacja XD"
Canal+ zapowiada kontynuację hitowego serialu "Emigracja XD". To pełna absurdalnych sytuacji i barwnych dialogów satyra na naszą polską rzeczywistość, w której na każdej ulicy panuje dziki wschód.

- "Emigracja XD" okazała się tak ogromnym sukcesem, że decyzja o kontynuacji była natychmiastowa. Sceny z serialu królowały w mediach społecznościowych, a takie postaci jak Malcolm, Stomil czy Zbyszek już na stałe zapiszą się w historii kultowych polskich bohaterów serialowych. Tak pozytywny odbiór pokazuje, że Polacy są otwarci na komedie, które pod płaszczykiem tzw. lol-contentu pokazują nas w krzywym zwierciadle - mówi Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska.

W główne role ponownie wcielają się Tomasz Włosok i Michał Balicki, serial reżyseruje Łukasz Kośmicki ("Emigracja XD", "Klangor"), który wraz z Malcolmem XD jest autorem scenariusza na podstawie książki. Za kostiumy odpowiada Dorota Williams, charakteryzacją zajmuje się Adrianna Merska, scenografią Katarzyna Jędrzejczyk, muzyką Marcin Macuk, operatorem obrazu jest Marek Rajca, kierownikiem produkcji Marcin Imach. Wśród obsady pojawi się wiele znanych nowych twarzy. Producentkami po stronie CANAL+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman, natomiast producentami kreatywnymi ze strony Jake Vision DGA Studio są Dorota Kośmicka i Malcolm XD, producentem wykonawczym jest Jan Kępiński.


Premiera drugiego sezonu "Emigracja XD" w 2025 roku na platformie Canal+ Online oraz na antenie Canal+ Premium.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Wiedziałem że będzie kontynuacja, czekałem tylko na oficjalne info ☺️
 1  
Świetny serial, tak samo jak książki Malcolma
 4  
Warto płacić za C+ dla tego serialu ????
 0