Łukasz Szewczyk21.06.2024 (13:39)brak komentarzy

Radio 357 z nowościami na lato. Nowi prowadzący

• Radio 357 wzmacnia publicystykę
• Do prowadzących audycje publicystyczne dołączają nowi autorzy: Tomasz Kwaśniewski, Wioletta Myszkowska, Grażyna Bochenek i Maciej Makselon
• Letnia ramówka Radia 357 startuje 24 czerwca pod hasłem "Usłyszmy się w wakacje"
Nowa redakcja publicystyki
Zespół Radia 357 powołał osobną redakcję publicystyki. - Chcemy jeszcze mocniej postawić na jakościową, dobrą publicystykę, która jest jednym ze znaków rozpoznawczych Radia 357. Mamy szerokie spektrum audycji tworzonych przez świetnych dziennikarzy. Powołując osobną redakcję, chcemy zadbać o audycje słowne jeszcze bardziej - w przemyślany sposób. I konsekwentnie tworzyć miejsce, które będzie pierwszym wyborem dla osób, szukających pogłębionych treści publicystycznych w formie audio - zarówno na żywo, jak i w podcastach - mówi Agnieszka Szwajgier, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową.
- Pracując nad nowymi propozycjami bardzo uważnie wsłuchiwaliśmy się w głosy i wybory naszej społeczności słuchaczy i patronów. Prezentujemy pierwsze efekty, ale na pewno nie mówimy tu ostatniego słowa. Wręcz przeciwnie - słowa, choć nie tylko, będzie u nas coraz więcej - dodaje Agnieszka Szwajgier.

Nową przestrzenią będzie kierować Katarzyna Pruchnicka, która będzie budowała ofertę publicystyczną, angażując autorów z zespołu oraz z zewnątrz.

- Chcemy, żeby na naszej antenie było miejsce na ambitną i różnorodną publicystykę: aktualności, kulturę, sport, psychologię, sprawy polityczne i społeczne - po to, by być blisko ważnych tematów, pokazywać je z różnych perspektyw i sięgać głębiej. Chcemy rozmawiać ze słuchaczami o tematach, które poruszają w rozmowach w domach i w pracy. Dlatego - to druga ważna zmiana - w jeszcze większym wymiarze do współtworzenia audycji zaprosimy naszą Społeczność, stwarzając miejsce na kontakt telefoniczny i mailowy - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, kierująca redakcją publicystyki Radia 357.

Pierwsze nowości pojawią się już w ramówce wakacyjnej i będą kontynuowane jesienią. Do stałych prowadzących dołączą nowi autorzy.

Nowy Plac na rozdrożu - więcej autorów, więcej głosu słuchaczy
Plac na rozdrożu to nazwa wieczornego pasma publicystycznego w Radiu 357 nadawanego o 21:00. Godzinne audycje prowadzone są przez różnych autorów. Każda audycja ma inny temat.

- Zadbamy o to, żeby słuchacze Radia 357 otrzymywali interesujące i rzetelne komentarze obecnej, często burzliwej, rzeczywistości. Świat nas otaczający w każdej odsłonie zmienia się ostatnio niezwykle dynamicznie. Postaramy się go jeszcze lepiej opowiadać - mówi Katarzyna Pruchnicka.

W odnowionej formule Plac na rozdrożu poprowadzą:
• nowi autorzy: Tomasz Kwaśniewski, Wioletta Myszkowska, Grażyna Bochenek i Maciej Makselon
• autorzy znani z innych audycji: Michał Żakowski, Filip Jaślar, Katarzyna Pruchnicka, Patrycjusz Wyżga, Michał Olszański, Paulina Kozion, Marta Kula, Marcin Klimkowski, Katarzyna Nowicka, Jarosław Juszkiewicz, Anna Król, Tomasz Rożek i Maja Piskadło.

W trakcie każdej audycji do jej współtworzenia zostaną zaproszeni słuchacze, którzy będą mogli zadzwonić lub napisać do prowadzących. Plac na rozdrożu będzie nadawany 4 razy w tygodniu - od poniedziałku do czwartku o godz. 21:00.

Audycja filmowa Anny Tatarskiej
"Plan doskonały" to nowa propozycja dla miłośników filmów, seriali i popkultury. Poprowadzi ją Anna Tatarska.

- "Plan doskonały" będzie dla słuchaczy Radia 357 przewodnikiem - po premierach, wydarzeniach, festiwalach. Będę mówić o aktualnościach, o tym, co trzeba koniecznie zobaczyć w kinie, telewizji i w serwisach streamingowych, ale też o tym, od czego lepiej uciekać. To, co będzie nas wyróżniać, to oryginalne, autorskie materiały z twórcami z całego świata - zarówno krótkie rozmówki o popkulturowym charakterze jak i pogłębione, zniuansowane wywiady. Do studia zaproszę też specjalistów z różnych, nie tylko około filmowych dziedzin, by wspólnie z nimi przyjrzeć się kontekstowi, historii, legendom i prognozom - mówi Anna Tatarska, autorka nowej audycji filmowej w Radiu 357.

"Plan doskonały" po raz pierwszy pojawi się 28 czerwca, a potem w każdy piątek o godz. 14:00.

Nocna Grupa Wsparcia - improwizowana publicystyka o północy
Jedną z nowości w 357 będzie audycja, której temat nie będzie znany w momencie jej rozpoczęcia, a narzuci go pierwszy telefon od słuchacza. Poprowadzi ją Tomasz Kwaśniewski.

- Radio 357 zaproponowało mi bardzo ciekawe wyzwanie. Nawet gdy powiemy wszystko - nadal nie będzie do końca wiadomo, co to będzie za audycja. Każde jej wydanie będzie absolutną niespodzianką - także dla mnie - mówi Tomasz Kwaśniewski.

Celem audycji będzie wsparcie osób borykających się z różnymi życiowymi trudnościami i dylematami. Nocne rozmowy, wypełnione głosami słuchaczy mają pomóc osobie, która zadzwoni jako pierwsza i podzieli się tym, co obecnie jest dla niej ciężarem lub życiowym wyzwaniem.

Kuba Strzyczkowski spędzi lato w mieście
Jedna z najpopularniejszych audycji w Radiu 357, czyli codzienny cykl Kuby Strzyczkowskiego "Co Państwo na to?" z telefonami od słuchaczy w poprzednich latach miał zawsze wakacyjną przerwę. Tym razem będzie można tej audycji słuchać także latem.

- Audycja Kuby Strzyczkowskiego z mocnym udziałem słuchaczy to esencja tego, co chcemy robić w publicystyce, czyli łączyć różne tematy, głos społeczności i wiedzę ekspertów. Dlatego postanowiliśmy, że z nieco zmienionym tytułem i w bardziej wakacyjnym charakterze audycja "Co Państwo? Lato!" będzie na antenie także w lipcu i sierpniu. A wraz z Panem Kubą poprowadzi ją Michał Żakowski - wyjaśnia Agnieszka Szwajgier.

W wakacyjnej odsłonie zaproszeni goście, eksperci oraz słuchacze podejmą lżejsze, często zaskakujące tematy i podzielą się swoimi doświadczeniami. Nie zabraknie humoru, ale i okazji do poważniejszych przemyśleń.

Letnią ramówkę Radia 357 wypełnią także propozycje od redakcji muzycznej - w tym wydłużona audycja "Mam grać?", którą poprowadzą Ola Budka, Marta Kula, Maja Piskadło, Marcin Bisiorek oraz duet Michał Gąsiorowski - Marcin Klimkowski, nowa audycja Antoniego Grudniewskiego "Recordstore" i kolejna nowość - "Miękkie lądowanie" Natalii Fiedler.

W każdą sobotę różni autorzy zmierzą się też z wyzwaniami, rzuconymi przez Patronów Radia 357 w ramach akcji SłyszyMiSię. Spośród ponad 700 propozycji zespół Radia 357 wybrał najbardziej niespodziewane pomysły na audycje, z których każda będzie niespodzianką. Jak poradzili sobie z nimi radiowi autorzy będzie można usłyszeć w każdą sobotę o godz. 15:00.

Pasmo niecodziennych wyzwań poprzedzi co tydzień spotkanie z załogą Radiowego Domu Wypoczynkowego "Czarna Helena", czyli Arturem Andrusem i Filipem Jaślarem.

Z kolei w każdą środę w cyklu "Know hau" Michał Olszański wraz z Izą Woźniak będą szukali domu dla podopiecznych psich schronisk. Spotkania z Michałem Olszańskim w audycji "Popołudniówka" po 16:00.

Letnia ramówka Radia 357 startuje 24 czerwca pod hasłem "Usłyszmy się w wakacje".