Karol Przygoda24.01.2007 (23:27)20 komentarzy

Piractwo: Vectra przekazuje Policji dane o abonentach

Według naszych nieoficjalnych informacji, niektórzy dostawcy Internetu – zarówno lokalne firmy jak i poważne sieci kablowe - w tym Vectra - rozpoczęły współpracę z Policją w celu ścigania osób ściągających nielegalnie filmy z Internetu.
Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, takie praktyki stosują już niektórzy usługodawcy Internetowi z całej Polski. Przygotowują, a następnie przekazują oni listy komputerów z numerami IP oraz konkretnymi danymi osób, które ściągały filmy m.in. przez programy p2p. Mówi się, że służby mundurowe już kilkukrotnie interweniowały we wskazanych mieszkaniach, gdzie na komputerach znajdowały się nielegalnie pobrane filmy.
Wśród firm, która przekazywały Policji dane o abonentach, wymienia się telewizję kablową Vectra, oferującą usługę dostępu do Internetu VectraNet.

Najbardziej zagrożone interwencją policjantów są te osoby, które ściągały największe ilości filmów, często na długo przed ich kinową premierą w Polsce.

Komentarze (1 - 10 z 20)

A skąd operator wie co się ściąga?
 0  
Ale ściema.
 0  
rozumię że jak policja chce to podają dane alu tu sami kablują
dlatego lepiej miec NEOSTRADĘ 1,5 mln klientów i tylko na polecenie policji udostępniają dane.
A Vectra internet może sobie włożyć gdzieś
 0  
Kablują bo to telewizja kablowa ;) Ale swoją drogą to powinni się wstydzić, a ludzie powinni zrezygnowac z ich usług netowych. Ale zarąbista polityka Vectry - podcinać gałąź na której siedzą. No chyba że nie chcą się bawić w net, tylko wtedy bym to zrozumiał.
 0  
i dobrze niech scigaja to ustrojstrwo kradnace przez net. ciekawe czy jak by tak ktos sobie wszedl do ciebie do mieszkania i zabral tv albo jakis inny sprzet, albo jakas rzecz ktora wyprodukowales/stworzyles/zrobiles - to czy tez bys byl taki bardzo zadowolony z tego faktu. a na tym wlasnie polega kradziez filmow przez internet.
 0  
po Vectrze mozna się wszystkiego spodziewać , wcale mnie to nie dziwi , w sumie wyeliminuja osoby najwięcej ściagajace, czyli zapychające łacza,ale te osoby i tak bedą musiały im płacić abonament jak zawarly umowę na np. 2 lata:).Więc same korzyści dla Vectry.Chociaż przy ich transferach , cenach i jakosci usług , kto tam sciąga ?!i śmieszy mnie dzielenie "piractwa" na kategorie-"które ściągały największe ilości filmów, często na długo przed ich kinową premierą w Polsce".A jeżeli film mial premiere dawno temu ? albo był zagranicą nawet kilka lat temu , a premiery w Polsce nie było , to co ?Jedne bardziej legalne , inne nie?
 0  
poprostu vectra odwala maniane, wiekszosc uzytkownikow internetu sciaga pliki z internetu przez p2p. to oni na tym straca bo straca klientow.
 0  
Pawop: A skąd operator wie co się ściąga?
Na podstawie analizy pakietów można to stwierdzić
NP czy dane które są przesyłane należą do programu p2p czy np przeglądarki www
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 25 stycznia 2007 o 13:41:02 przez RaPi).
 0  
ale może sciagam dystrybucje linuxa 8,2 GB
 0  
@MisterX: nielegalne ściąganie plików nie można w znaczeniu nazwać kradzieżą, co najwyżej pozbawieniem teoretycznych dochodów.
@Rafał Pietrawski: Tylko że usługodawca nie ma prawa zaglądać do pakietów, więc nie wie co nimi płynie, jak zagląda łamie prawo.

Po samej ilości ściąganych danych nie mają podstawy wystawić nakazu.

A ogólnie wymienienie jednego dostawczy, to że to jest 'nieoficjalne' mogę raczej sądzić, że jest to jakaś prowokacja. I bym raczej poczekał na jakieś oficjalne informacje a nie wierzył w takie, bo już było o tym że Policja chodzi po mieszkaniach a okazały się fałszywe. Możliwe jest więc że to jest po prostu atak na tą sieć nic ponad to.
 0